Zespół Wilier Pirelli Factory Team

Wcześniej drużyna Trek Pirelli, teraz Wilier Pirelli zmienia nie tylko głównego sponsora i markę rowerów, ale także kilkoro zawodników.

0

Wilier Trestina Pirelli Factory Team to Włoska drużyna, która wcześniej była znana pod nazwą Trek Pirelli, w jej barwach startował między innymi Vlad Dascalu i Mistrz Włoch Fabian Rabensteiner. Jest to drużyna łącząca doświadczonych, utalentowanych zawodników specjalizujących się w dłuższych wyścigach XCM oraz etapówkach z młodymi dobrze zapowiadającymi się zawodnikami i zawodniczkami z cross-country. Drużynę wspierają dwie bardzo duże włoskie firmy rowerowe, czyli Wilier produkująca rowery, oraz Pirelli specjalizująca się w oponach.

Większość zawodników oraz menadżer zespołu Marco Trentin pozostaje bez zmian względem poprzedniego projektu. Drużynę opuścił młody utalentowany Rumun Vlad Dascalu, który odszedł do drużyny Trek Factory Racing Team. Włodarze klubu nie poprzestali na zmianie sponsora, ale poczynili także kilka znaczących transferów. Teraz skład będzie tworzył 8 zawodników: Fabian Rabensteiner, Giada Specia, Belg Wout Alleman, Austriak Daniel Geismayr, Samuele Porro, Simone Avondetto, Gioele de Cosmo i Janis Baumann. Z nowych transferów Giada Specia jest obecną Mistrzynią Włoch XCO do lat 23, a Wout Alleman Mistrzem Belgii w maratonie MTB.

Drużyna podzielona jest na sekcję XCO, która za sprawą Włoszki celuje w Igrzyska Olimpijskie w 2024 roku oraz medale imprez Mistrzowskich w kategorii U23. Oraz sekcje XCM, która zbudowana jest z doświadczonych zawodników. Celem maratończyków będą Mistrzostwa Świata, a także zwycięstwo w wyśigu etapowym Absa Cape Epic. Jest to kolejny krok w przód dla teamu, staliśmy się zespołem fabrycznym marki Wilier Trestina, dzięki temu będziemy mogli przez najbliższe 3 lata realizować ważne i ambitne cele, powiedział menadżer drużyny.

Zawodnicy będą rywalizować na najnowszych rowerach marki Wilier, są to rowery z podwójnym zawieszeniem, model Ursa, właśnie wchodzący na rynek. Fabian Rabensteiner i Giada Specia będą się ścigać na rowerach w specjalnym malowaniu przygotowanym dla Mistrzów Włoch, a Wout Alleman w malownaiu Misrza Belgii. Dzięki tej współpracy firma Wilier chce zwiększyć swoją rozpoznawalność na rynku mtb, a rower Ursa jest maszyną wielozadaniową zarówno do XCO jak i XCM.

Więcej informacji na temat drużyny dostępne na Instagramie

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here