Bartłomiej Wawak związany z Kross Orlen Cycling Team do 2024 roku

Bartłomiej Wawak i KROSS ORLEN Cycling Team wspólnie wyznaczają cele na najbliższe trzy sezony. Kolarz przedłużył kontrakt z zespołem KOCT do końca 2024 roku.

0

Najlepszy zawodnik MTB w Polsce Bartłomiej Wawak kontynuuje współpracę z KROSS ORLEN Cycling Team, do końca 2024 roku będzie ścigał się w barwach drużyny wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. Ubiegłoroczne zmagania KOCT – jednej z najlepszych grup kolarskich na świecie – zakończyły się z historycznymi wynikami członków zespołu. Przedstawiciele drużyny liczą, że zbliżający się sezon przyniesie także wiele sukcesów.

Sezon 2021 był jednym z najlepszych w karierze Bartłomieja Wawaka. Zawodnik awansował na 8 pozycję w rankingu UCI. Bartek 13 razy stawał na podium, w tym 7 razy na najwyższym, 2 razy zdobywając tytuł mistrza Polski – XCO oraz XCC. Podczas debiutanckiego startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio uplasował się na 19 miejscu. Reprezentant KOCT osiągnął też bardzo dobre wyniki w wyścigach Pucharu Świata – zajmując 7 miejsce w szwajcarskim Lenzerheide oraz 12 lokatę podczas zawodów w czeskim Novym Mesce.

– Bartek w zeszłym sezonie pokazał, że potrafi walczyć z najlepszymi, udowodnił, że może śmiało pretendować do światowej czołówki – mówi Kornel Osiński, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team. – Nasza dotychczasowa współpraca i postępy Bartka udowadniają, że możemy dążyć do jeszcze lepszych wyników i myśleć o przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskim w Paryżu w 2024 roku. Mamy aspiracje na poprawę wyniku z Tokio. I wspólnie wierzymy, że jest to w zasięgu możliwości.

Bartłomiej Wawak razem z pozostałymi członkami zespołu KROSS ORLEN Cycling Team: Ondrejem Cinkiem, Filipem Heltą, Thomasem Litscherem, Matyldą Szczecińską i Aleksandrą Podgórską niebawem rozpoczną nowy sezon. Powiększona o nowych zawodników i zawodniczki grupa wyznacza ambitne cele. Drużyna ma plan zawalczyć o najwyższe trofea zarówno w kategorii Elity mężczyzn, jak i w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

– Jednym z naszych celów na najbliższy sezon jest zadomowienie się Bartka Wawaka w najlepszej piętnastce Pucharu Świata. Obserwuje Bartka i jestem przekonany, że jest to możliwe w zbliżającym się sezonie  – przekonuje Kornel Osiński, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

 2KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN wchodzi sześcioro zawodników: Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech, czwarty zawodnik w rankingu UCI oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB; Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC, 8 zawodnik w rankingu UCI; Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.; Filip Helta, mistrz Polski w maratonie MTB, wicemistrz Polski w wyścigu XCC; Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim; Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here