Continental Super Cup Massi Banyoles 2022: Matylda Szczecińska 9, Bartłomiej Wawak 10!

0

W trakcie trwającego jeszcze weekendu, hiszpańska miejscowość Banyoles gościła kolarzy podczas wyścigu Copa Catalana Internacional BTT, który nosił rangę UCI HC. Szybka oraz techniczna trasa i słoneczna pogoda to coś co kolarze znali już z poprzednich lat, bowiem wyścigi z tej serii rozgrywane są co roku na tym samym terenie.

Cała uwaga pierwszego dnia zmagań była skupiona na elicie kobiet oraz orliczkach. Poziom rywalizacji był naprawdę wysoki ze względu na obecność zawodniczek ze światowej czołówki XCO. Wyścig wygrała Evie Richards (Trek Factory Racing), która po niespełna godzinie i siedmiu minutach zameldowała się na mecie. Drugie miejsce zajęła Alessandra Keller (Thömus Maxon), a trzecia była Annie Last (Scott Racing UK). Wśród orliczek najlepiej poradziła sobie Brytyjka, Harriet Harnden (Trek Factory Racing), która pokonała Jacqueline Schneebeli (JB Brunex Superior Factory Racing) i Noémie Garnier (Massi-Beaumes De Venise). W rywalizacji brała udział także Matylda Szczecińska (Kross Orlen Cycling Team), dla której był to pierwszy start w tym sezonie. Polka zajęła w międzynarodowej i silnej stawce 29 miejsce w elicie kobiet oraz 9 w klasyfikacji do lat 23.

Drugiego dnia jako pierwsze na trasę ruszyły kategorie juniorskie dla których był to jeden z wyścigów cyklu Junior Series. Jak pierwsi linię mety przecięli Alexandre Martins (Creuse Oxygene) oraz Anina Hutter (JB Brunex Superior Factory Racing). W końcu przyszedł także czas na najważniejszy wyścig tego dnia, czyli rywalizację elity mężczyzn. Na pierwszym miejscu zmagania zakończył Tituan Carod (BMC MTB Racing). Francuz zaprezentował świetną formę i pokonał Filippo Colombo (Trek Factory Racing) oraz Thomasa Litschera (Kross Orlen Cycling Team). Bartłomiej Wawak także pokazał się z bardzo dobrej strony i pokonał wielu świetnych kolarzy, uzyskując na mecie 10 pozycję. W gronie orlików triumfował zaś Mathis Azzaro (BMC MTB Racing), drugie miejsce zajął Riley Amos (Trek Factory Racing), a trzecie Lucas Grieco (Massi Bikes).

Wyniki

Zapis relacji live z soboty i niedzieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here