Czuć było wiosnę podczas Mazovia MTB zima

0

Zima w podskokach uciekała z Jabłonny przed rozpędzonym peletonem prowadzonym przez Cezarego Zamanę. Swoją jazdą zawodniczki i zawodnicy udowodnili, jak bardzo spragnieni są dynamicznego ścigania.

Jazda w zimowych warunkach nie jest dla każdego. Po pierwsze dlatego, że luty to wciąż moment sezonowej przerwy od roweru. Po drugie dlatego, że nie wszyscy mają przygotowany sprzęt do jazdy. Po trzecie dlatego, że mróz, zmrożone podłoże czy zaspy śnieżne skutecznie zniechęcają do podjęcia sportowego wysiłku. Mimo wszystko Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon zaryzykował i zorganizował wraz z władzami samorządowymi gminy Jabłonna zimowe zawody.

I jak to zwykle w wypadku Cezarego Zamany, ryzyko się opłaciło.

Dopisała aura. Warunki – mimo daty 13 lutego na kalendarzu – przypominały bardziej późny marzec, gdy wiosna z pełną śmiałością przejmuje pogodowe rządy w Polsce. Przemyślana przez Cezarego Zamanę trasa inteligentnie omijała podmokłe tereny czy błotniste kałuże. Przez znakomitą większość maratonu, peleton mknął po suchym podłożu. Trudności były gdzie indziej: w podjazdach na wydmy, w interwałowych fragmentach czy walce z własnym organizmem, który po tak długiej przerwie od ścigania się mógł być zdumiony nagłą intensywnością zmagań.

Najlepiej na trasie poradził sobie Karol Składek (Spica Solutions), który zwyciężył na najtrudniejszym, najdłuższym dystansie Pro. Na metę dotarł z czasem 1:33:02, wyprzedzając Pawła Baranka (Białbłocki Pro Coaching Team, 1:34:25) oraz Marka Strama (Retro Stork Team, 1:37:00).

O tym, że ryzyko opłaciło się, dowodzą też pozytywne komentarze, które niedługo po zawodach Mazovia MTB Zimą pojawiły się w sieci. Startujący doceniali świetnie wytyczoną trasę, wspominali inspirującą atmosferę i dziękowali za możliwość ścigania się w środku zimy.

„Sukces, jakim niewątpliwie jest Mazovia MTB Zimą, to dobry prognostyk przed właściwą częścią tegorocznych zmagań, czyli Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Pierwsza odsłona mojego cyklu już w kwietnie, a spotkanie się w Jabłonnie było wybornym przetarciem się przed inauguracją sezonu 2022” – podsumowuje Cezary Zamana. „Ten sukces jest też zasługą samorządu gminy Jabłonna, którego przedstawiciele jak zawsze aktywnie wspierali mnie przy organizacji zawodów. Jestem za to bardzo wdzięczny” – dodaje kolarski mistrz Polski.

Galerię zdjęć oraz wyniki Mazovia MTB Marathon, a także wszystkie informacje o tegorocznym sezonie Cisowianka Mazovia MTB Marathon można znaleźć na stronie mazoviamtb.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here