Otwarcie sezonu XCO w Hiszpanii – Internacionales XCO Chelva | Polacy na starcie!

0
fot. Kross Orlen Cycling Team

Internacionales XCO Chelva to wyścig rozgrywany w hiszpańskiej gminie Chelva, nieopodal Walencji. Wielu znakomitych kolarzy wybiera tę rywalizację na otwarcie sezonu XCO. Wyścig ten jest także znany polskim zawodnikom i zawodniczkom – między innymi Maja Włoszczowska zwyciężyła tam w 2020 roku, a w 2018 Bartłomiej Wawak był drugi.

Trasa jest bardzo interwałowa i wymagająca technicznie. Pętla ma około 4 kilometrów i 115 metrów przewyższenia. Rywalizacja podzielona jest na dwa dni – w sobotę na linii startu staną Mastersi oraz najmłodsze kategorie wiekowe, a niedziela to już zmagania kategorii juniorskich, młodzieżowców oraz elity.

Obsada wyścigów elity będzie międzynarodowa i naprawdę z najwyższej półki. Faworytkami wśród kobiet są: Jolanda Neff, Evie Richards, Mona Mitterwallner, Yana Belomoina oraz Annie Last. O najwyższe lokaty będzie walczyć jedna Polka, Barbara Borowiecka. Start o 11:45.

Na liście startowej wyścigu elity mężczyzn widnieją takie nazwiska: Henrique Avancini, Ondrej Cink, Simon Andreassen, Luca Braidot, Filippo ColomboVlad DascaluGeorg Egger, Thomas Litscher oraz Maxime Marotte. W rywalizacji weźmie udział także Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team), start o 13:15.

Sezon rozpoczyna się na dobre!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here