Pierwsza odsłona Pucharu Świata XCO/XCC 2022 zagrożona?

0

Tegoroczny Puchar Świata XCO i XCC będzie się składał z dziewięciu edycji:
8-10 kwietnia: Petropolis (Brazylia)
6-8 maja: Albstadt (Niemcy)
13-15 maja: Nove Mesto na Morave (Czechy)
10-12 czerwca: Leogang (Austria)
8-10 lipca: Lenzerheide (Szwajcaria)
15-17 lipca: Vallnord Pal Arinsal (Andora)
29-31 lipca: Snowshoe (USA)
5-7 sierpnia: Mont Sainte Anne (Kanada)
2-4 września: Val di Sole (Włochy)

Każda z edycji odbędzie się w innym kraju – zarówno w Europie jak i za oceanem. Kolarze będą rywalizować na sprawdzonych już trasach, ale także w nowych miejscach: Vallnord Pal Arinsal oraz Petropolis.

Petropolis to rodzinne miasto Henrique Avanciniego, znanego brazylijskiego kolarza. Kilkanaście dni temu miejscowość nawiedziły bardzo silne i intensywne opady deszczu oraz powódź błyskawiczna. W wyniku kataklizmu śmierć poniosło ponad 100 osób, a wielu mieszkańców straciło swoje dobytki. Wszystko wskazuje jednak na to, że pierwsza edycja Pucharu Świata się odbędzie…opady ograniczyły się bowiem wyłącznie do niewielkiego terenu i kataklizm nie objął swoim zasięgiem trasy wyścigu. Pytanie czy w obliczu całej tragedii osoby odpowiedzialne za rywalizację zdecydują się przeprowadzić wyścig – stanowisko głównego organizatora, Rogério Bernardesa jest następujące:

„Otrzymałem wiele wiadomości z pytaniami o dwa wyścigi zaplanowane na kwiecień w Petrópolis. Jest nam bardzo przykro z powodu tego co przechodzi miasto w ostatnich dniach. Sytuacja jest naprawdę smutna i wymaga dużo solidarności i wytrwałości. Faktem jest jednak, że teren imprezy w São José Bike Club znajduje się nieco ponad 30 kilometrów od centrum miasta. Oznacza to, że deszcze, które spadły w centrum, nie miały takiej samej intensywności tutaj w dolinie Cuiabá, w powiecie Itaipava. Dzięki temu oba wydarzenia są potwierdzone. Jesteśmy gotowi pomóc miastu we wszystkim, co w naszej mocy, ponieważ sytuacja jest bardzo poważna.”

Źródło

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here