Stały element zimowego krajobrazu: Mazovia MTB Zimą | Jabłonna

Zimy bywają słabsze, opady śniegu mniej intensywne, ujemne temperatury trzymają krócej, ale maraton w Jabłonnej niezmiennie trzyma ten sam wysoki poziom. Przekonać się będzie można o tym w niedzielę 13 lutego podczas jedynej w tym roku zimowej odsłony Mazovii.

0

Zero litości na trasie, pełen komfort w bazie zawodów. Tak mógłby brzmieć reklamowy slogan lutowego maratonu, który odbędzie się w Jabłonnie. O to, aby startujący w zawodach mocno spocili się przy pokonywaniu terenowych przeszkód zadba Cezary Zamana. To on wytyczy trasę, nasycając ją wysokim stężeniem sportowych wyzwań. Kolarze będą mknąć po terenach w większości osłoniętych od wiatru włodarze gminy Jabłonna sprawią, że zarówno kolarze, jak i towarzyszący im kibice poczuli się jak najwygodniej. Szatnie, przebieralnie, prysznice z ciepłą wodą oraz hala, w której serwowane będą regeneracyjne posiłki.

Jak na dłoni widać więc, że obie strony dogadują się bez słów. Rezultatem obopólnego zaangażowania jest maraton cieszący się od lat niesłabnącą popularnością. Przemyślana trasa z bufetami, gdzie serwuje się ciepłe napoje. Trzy dystanse do wyboru (Pro 46 km, Fit 23 km oraz Hobby 7 km). Stałym punktem programu jest też Memoriał Andrzeja Wilczopolskiego. Kolarze startujący w Jabłonnie już po raz ósmy wspomną o tym wielkim przyjacielu Mazovii i czterokrotnym mistrzu świata w wyścigach psich zaprzęgów.

„Trudno wyobrazić sobie atrakcyjniejszą formułę zimowego maratonu. I trudno znaleźć lepszą motywację do tego, aby zimą wyrwać się z domu i przetestować swoją sportową formę, tak pieczołowicie wypracowywaną na trenażerach czy siłowni” – mówi Cezary Zamana. „Przejechanie zimowej trasy pomoże też w budowaniu odporności, która dziś jest na wagę złota” – dodaje triumfator Tour de Pologne z 2003 roku.

Wisienką na lodowym torcie będzie ufundowany przez firmę Northtec rower MTB o rynkowej wartości 4 000 złotych. Hamulce tarczowe, napęd Shimano Deore 3×10 z tylną przerzutką XT Deore, koła zbudowane na piastach Shimano i powietrzny amortyzator Suntour XCR RL-32 AIR 100mm z regulacją tłumienia i manetką blokady skoku z kierownicy, zapewni optymalne tłumienie drgań i wstrząsów na górskich trasach. Z takim sprzętem do domu wróci jeden ze szczęśliwców z listy startowej zawodów Mazovia MTB Zimą.

Zapisy na zawody Mazovia MTB Zimą już trwają. Wystarczy skorzystać z panelu on-line, by w kilka chwil znaleźć się na liście startowej. Zapisać się będzie można także w niedzielę w dniu zawodów, czyli w niedzielę 13 lutego. Zapisy będą prowadzone w bazie zawodów, zlokalizowanej w Ośrodku Sportu i Rekreacji Jabłonna (ul. Partyzantów 124a Chotomów).

Tydzień przed startem trasę maratonu będzie można przetestować ramię w ramię z Cezarym Zamaną podczas oficjalnego treningu. Wspólny przejazd odbędzie się w niedzielę 6 lutego. Start o godzinie 11.00 spod hali OSiR w Jabłonnie.

Drugim, obok Urzędu Gminy Jabłonna, współorganizatorem zawodów jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jabłonnie. To z jego bogatej infrastruktury skorzystają zawodnicy.

MAZOVIA MTB ZIMĄ – JABŁONNA, 13 LUTEGO

Zapisy w biurze zawodów w dniu maratonu od 8.00 do 11.00

Biuro zawodów: Ośrodek Sportu i Rekreacji Jabłonna, ul. Partyzantów 124a Chotomów

Program zawodów:

  • 00 – 11.00 – zapisy w biurze zawodów
  • 30 – start dystansu Hobby
  • 30 – start dystansu Fit i Pro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here