Inauguracja cyklu MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MARATON już za nami!

0

To były długo wyczekiwane zawody przez wszystkich miłośników kolarstwa. Przede wszystkim był to pierwszy poważny start dla wielu po przerwie zimowej. Wysoka frekwencja (ponad 350 osób na starcie) oraz świetna pogoda i idealne warunki w lesie sprawiły, że edycja w Barłominie przejdzie niewątpliwie do historii.

Koronny dystans wyniósł blisko 60 kilometrów i 2000 metrów w pionie. Na mniejszym dystansie SPEED uczestnicy mieli do pokonania 33 kilometry i około 1000 metrów w pionie. Organizator w tym roku dołożył do znanej każdemu trasy aż dwa odcinki techniczne – pełne singli, sztywnych podjazdów oraz niebezpiecznych zakrętów.

Dobre warunki na trasie sprzyjały rozwijaniu wysokich prędkości a zwycięzca dystansu MEGA, Dominik Jakubowski z KK Dziki Team Kwidzyn, pokonał ją ze średnią ponad 24,4km/h w czasie 2h32min! Podium uzupełnili Jacek Wylężek i Michał Bogdziewicz (oboje z Bogdziewicz Team Cumulus). Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Adrianna Osińska z Wysepka Team, a tuż za nią toczyła się zacięta walka do końca o drugą i trzecią lokatę. Podium uzupełniły Anna Kołatka z KK Dziki Team Kwidzyn oraz Magdalena Mikulska z Nbike Academy.

Dystans SPEED to jak zwykle zacięta rywalizacja do samego końca. W niedużych odstępach czasowych na mecie meldują się kolejno: Arkadiusz Petka z Klub Kolarski Lew Lębork, Damian Ciba z Tako Team oraz Piotr Rychlik z Bogdziewicz Team / Sponsor: Air-Net. Ciekawym rezultatem skończyła się rywalizacja kobiet na tym dystansie. Otóż dwa najwyższe stopnia podium zajęły zawodniczki z Klubu Kolarskiego Lew Lębork: Wiktoria Klawitter oraz Zosia Rzeszutek. Podium zaś uzupełniła Justyna Kaszubowska-Teofilak z Tako Team. Gratulujemy!

Każdy zawodnik oraz zawodniczka z podium w kategorii OPEN otrzymali wysokie nagrody finansowe. Gospodarzem zawodów był kompleks Stajnia Barłomino, który jest świetnym miejscem z ogromnym zapleczem do przygotowania imprez sportowych. Uczestnicy w miasteczku zawodów mogli skorzystać z oferty sklepiku organizatora, gdzie były i będą na kolejnych edycjach możliwe do zakupu: Koszulki Discover Pomerania, żele, okulary Bliz, liczniki oraz akcesoria od Meilan, lampki od Nitecore oraz skarpetki CAT. Dodatkowo uczestnicy mogli skorzystać ze strefy finiszera ufundowanej przez Red Bull Polska oraz napić się piwa Lech Free Active.

Warto dodać, że w klasyfikacji generalnej zbierając punkty każdy uczestnik ma szansę na nagrodę rzeczową lub finansową oraz losowanie kuponu wartego 2.000zł na budowę kół ufundowanego przez sponsora firmę Koło-Koła.

Sponsorami wydarzenia byli:
MH AUTOMATYKA, CST POLAND, MAŁA CZARNA, MPL TECHMA, KREFTA, 4YOURBIKE, 4SPORTLAB, BLIZ POLSKA, REVOLTT TECH, MEILAN, RED BULL, RAMIRENT, U IGORA SERWIS, ELVELO, WODA NATA, SECURITY PREMIUM, LECH FREE, CUKIERNIA KRZYSZTOF WENTA, BUD ROB, LASY PAŃSTWOWE, MAKO TSL, AEROGREASE, CYCLING POINT, BIOMECHANIKA KOLARSKA PIOTR GRZYB, NITECORE, EXTRAWHEEL, BOMBUS ENERGY, LECH FREE, ZIAJA, SOUL KOZAK, KOŁO KOŁA, FOOTBALANCE, NOVA 2 RIDE, MOTYWARTOR, PAWEŁ OLCZYK TRENER, STAJNIA BARŁOMINO,

Impreza została medialnie nagłośniona dzięki:
TRÓJMIASTO.PL, RMF MAXXX, NAMTB.PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here