Inauguracja LOTTO Poland Bike Marathon 2022 w Serocku

0

Wystartował czternasty już sezon LOTTO Poland Bike Marathon! Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, w roku 2022 składa się z 14 etapów rozgrywanych przede wszystkim na Mazowszu. Tegoroczna inauguracja odbyła się w Serocku, a frekwencja w pierwszym wyścigu po zimowej przerwie okazała się imponująca. W kolarskim miasteczku na Rynku w Serocku stawiło się aż 500 amatorów dwóch kółek.

– Z wielką przyjemnością wróciliśmy do Serocka – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – To dobrze znany przez kolarzy pofałdowany teren nad Narwią, w pobliżu Jeziora Zegrzyńskiego, z Rezerwatem Zegrze i Wąwozem Szaniawskiego. Tam wiodły też nasze trasy. Piękne miejsca do jazdy na rowerach górskich.

Na dystansie MAX (47 km) wygrał Karol Sładek (7R Rowmix Team), wyprzedzając Artura Mioduszewskiego i Łukasza Woźnicę (obaj z Damovo Bike Team). Wśród kobiet zwyciężyła Urszula Luboińska (Trezado Wolfpack), przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską i Magdaleną Kosko (obie z Damovo Bike Team).

Trasę MINI (28 km) najszybciej pokonał Patryk Białek (Kamyk Radzymin MTB Team), który finiszował przed Tomaszem Iwańskim (Rafbike Cycling Team), a trzeci był Marcin Reszke (Bad Boy Bike Team). W gronie kobiet triumfowała Magdalena Sobczak (Wieliszew Heron Team), przed Marią Orszulak (GKK Opty Mazowsze) i Klarą Troficką (Bike Expo Narodowy Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9,5 km). Wygrał Krzysztof Paziewski (UKS Kolarz Nadarzyn), przed Dawidem Kaszewskim (UKK Huragan Wołomin) i Pawłem Bickim (Warszawski Klub Kolarski), a w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Dorota Pachocka, przed Weroniką Pachocką (obie z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Sandrą Nygą (Serock). W Mini Crossie na terenie kolarskiego miasteczka swoje wyścigi miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM najlepszy był Damovo Bike Team, przed Grupą ANG i KK Catena Wyszków, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Timbud Team i KK Catena Wyszków. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i UKK Huragan Wołomin, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Jedynakami i Bickimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Serock, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Serocka i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerem imprezy był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 27 marca w Legionowie.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here