Intensywny weekend na trasach XCO | wyścigi UCI w Niemczech i we Francji

0
fot. Louis Cadroas

W Europie pojawia się coraz więcej okazji do ścigania. I to nie byle jakich, bo z rangą UCI! Podczas minionego weekendu kolarze ścigali się między innymi we Francji, w Niemczech oraz w Hiszpanii.

W niemieckiej miejscowości Obergessertshausen zorganizowana została Bundesliga MTB (UCI C1) złożona z dwóch etapów rywalizacji: pierwszy dzień to typowy wyścig XCC (schort track), którego pokonanie zajęło kolarzom około 20 minut. Trasa prowadziła ulicami miasta, więc nie brakowało na niej  schodów, uskoków, krótkich hopek i sztywnych zjazdów. Drugiego dnia zmagań kolarze przenieśli się na trasę cross country, na której to rywalizowała światowa czołówka MTB.

Elita kobiet (XCC):
1. Jolanda Neff (Trek Factory Racing)
2. Linda Indergand (Liv Factory Racing)
3. Annie Last (Scott Racing UK)

Elita mężczyzn (XCC): 
1. Maximilian Brandl (Lexware Mountainbike Team)
2. Leon Kaiser (Team Bulls)
3. Julian Schelb (Stop&Go Marderabwehr MTB Team)

Elita kobiet (XCO):
1. Linda Indergand (Liv Factory Racing)
2. Caroline Bohe (Ghost Factory Racing)
3. Jolanda Neff (Trek Factory Racing)

Elita mężczyzn (XCO):
1. Maximilian Brandl (Lexware Mountainbike Team)
2. Luca Schwarzbauer (Canyon CLLCTV)
3. David List (Lexware Mountainbike Team)

Wyniki

fot. https://www.facebook.com/SupportersVTTfrancais

W Hiszpanii odbył się Superprestigio MTB. Gospodarze nie byli zbyt gościnni i w szybkim tempie zdobywali miejsca na podium. W gronie kobiet zwyciężyła Rocío del Alba García Martínez (BH Templo Cafés UCC), która zyskała ponad trzyminutową przewagę nad Aną Santos (X-Sauce Factory Team) oraz pięć minut nad Estibaliz Sagardoy Zunzarren (Saltoki-Conor-Berrianz). W wyścigu brała udział Barbara Borowiecka (Giant Gorzów & Liv Team), która po jeździe na trzeciej pozycji dwukrotnie zmagała się z defektem koła i ostatecznie ukończyła zmagania na 10 miejscu.

Wśród mężczyzn także dużą przewagę zdobył David Valero Serrano (BH Templo Cafés UCC). Drugie miejsce zajął Ismael Esteban Aguero (Dugan Team, C.D.E.), a trzecie Pablo Rodriguez Guede (BH Templo Cafés UCC). Polacy nie startowali.

Wyniki

fot. https://www.facebook.com/SupportersVTTfrancais

We Francji zawodnicy mieli do czynienia z wyścigiem o randze HC, więc stawka startujących kolarzy była naprawdę silna. Wyścig elity kobiet zdominowała Francuzka, Loana Lecomte (Canyon CLLCTV). W zdecydowanym, charakterystycznym dla siebie stylu, pokonała ona Martinę Bertę oraz Gretę Seiwald (obie z Santa Cruz FSA MTB PRO Team). W klasyfikacji orliczek najlepsza była Line Burquier (Canyon CLLCTV).

Także w elicie mężczyzn Francuzi zaprezentowali świetną formę. Zwyciężył Titouan Carod BMC MTB Racing), a drugi był Jordan Sarrou (Specialized Factory Racing). Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Rumunii, Vlad Dascalu (Trek Factory Racing). Dla juniorów i juniorek wyścig ten (Junior Series) miał rangę Pucharu Świata. Zwyciężyli Monique Halter (Thomus-Akros Youngstars) oraz Martin Farstadvoll (IF Froy).

Wyniki

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here