Komentarze postartowe zawodników RK Exclusive Doors MTB Team | KTM Kamptal Trophy

0

Wczoraj w Langenlois kolarze rywalizowali podczas trzydziestej edycji wyścigu KTM Kamptal Trophy o czym pisaliśmy w relacji. Swoje starty skomentowali zawodnicy drużyny RK Exclusive Doors MTB Team dla których wyścig ten był bardzo udany.

Anna Sadowska – Dyrektor Sportowy

„Debiut dla naszego zespołu w nowym składzie w pełni udany. Nasi zawodnicy pojechali równe wyścigi, nie popełniając przy tym wielu błędów i zajmując bardzo dobre lokaty.
Kasia i Maksymilan przyjeżdżają w czołówce Juniorów. Piotr robi spory postęp względem poprzedniego sezonu i wyprzedza swoich konkurentów, którzy niedawno byli sporo przed nim. Krzysiek zbiera doświadczenie w nowej kategorii wiekowej. Jeszcze chwilę temu jako junior, a wczoraj walczył w tym samym wyścigu co Ondrej Cink. Malwina wraca z pełnym wsparciem zespołu w chwili niedyspozycji zdrowotnej i wierzymy, że szybko się z tym wspólnie uporamy. Cieszymy się z tego, że zawodnicy nawiązują walkę z czołówką europejską. To jest świetny prognostyk przed dalszą częścią sezonu.”

Katarzyna Praszczałek – juniorka (4 miejsce)

„Jak na pierwszy start w sezonie, mój występ oceniam na całkiem przyzwoity. Może nie było jakichś „fajerwerków”, ale przez cały wyścig udało się utrzymać równe, w miarę mocne tempo. Co prawda na każdym kolejnym okrążeniu podjazdy wydawały się coraz dłuższe i bardziej piaszczyste, ale starałam się przekonać moją głowę, że to tylko złudzenie. Przez większość czasu czułam na plecach oddech piątej zawodniczki, ale nie dałam się i dowiozłam 4 miejsce do mety.”

Maksymilian Wiśniowski – junior (5 miejsce)

„Od samego początku narzucone zostało bardzo mocne tempo i nie spadło ono aż do samej mety. Ja przez większość wyścigu jechałem na czwartej pozycji próbując odjechać goniącym mnie zawodnikom i zarazem dojechać podium, które było w zasięgu wzroku. Na dwa okrążenia przed metą miałem jednak mały „dołek”, przez co nie zdołałem odeprzeć ataku i spadłem oczko w tył. Na ostatniej rundzie złapałem trochę „świeżości” do jazdy równym i mocnym tempem co pozwoliło dowieźć 5 pozycję. Cieszę się z takiego otwarcia sezonu i dobrej jazdy, wiem nad czym muszę jeszcze pracować, więc zabieram się do roboty, bo wyścigów będzie tylko więcej.”

Piotr Śliwiński – U23 (37 miejsce)

„Na starcie zostałem rozstawiony z numerem 60, więc spodziewałem się wyprzedzania na pierwszym podjeździe. Dobrze rozpocząłem i udało się „przebić” w okolice dwudziestki. Przez pozostałe okrążenia starałem się utrzymać pozycję, ale w drugiej części wyścigu, na stosunkowo długich jak na trasę XCO podjazdach, zacząłem odczuwać skutki dynamicznego początku i tempo delikatnie spadło.”

Krzysztof Klimek – U23 (50 miejsce)

„Wyścig ten był moim debiutem w wyższej kategorii wiekowej. Z wyniku jak i z mojej dyspozycji nie jestem zadowolony. Nie jestem jeszcze gotowy, żeby rywalizować i zajmować wyższe lokaty na zagranicznych zawodach. Przede mną jeszcze dużo pracy, aby dojść do zadowalającej formy. Na szczęście jest to dopiero początek sezonu, a sezon jest długi, więc nie wszystko stracone i mam jeszcze okazję zaprezentować się z lepszej strony.”

Malwina Krzyczkowska – juniorka (DNF)

„Mocny start po którym trzymam się w czubie z dziewczynami i nagle trach – pod koniec pierwszego podjazdu moje kolano odmówiło posłuszeństwa i utrudniało mi jazdę. Niestety mimo szczerych chęci nie byłam w stanie ukończyć wyścigu (DNF). Jestem zawiedziona. bo liczyłam na dobry wynik, jednak to dopiero początek sezonu i jeszcze wiele startów przede mną.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here