Nino Schurter i jego historia – ponad 20 lat z marką Scott!

0
fot. Tim Regan https://commons.wikimedia.org/wiki/File:MTB_cycling_2012_Olympics_M_cross-country_SUI_Nino_Schurter_02.jpg

Nino Schurter to kolarz legenda. Zawodnik od ponad 20 lat rywalizuje na arenie międzynarodowej i śmiało można określić jako jednego z najbardziej utytułowanych kiedykolwiek kolarzy. Szwajcar jest trzykrotnym medalistą olimpijskim oraz dziewięciokrotnym medalistą Mistrzostw Świata elity, a tęczowa koszulka była w jego rękach już w 2004 roku, kiedy to startował jako junior. Kilka dni temu Schurter poinformował w swoich mediach społecznościowych o przedłużeniu kontraktu z ekipą Scott-Sram MTB Racing Team do 2024 roku, kiedy to w Paryżu odbędą się Igrzyska Olimpijskie.

fot. //nsracing.ch/

„Wkraczam w mój 20 sezon z ekipą SCOTT-SRAM. To z tą drużyną mogłem w poprzednich latach celebrować wiele zwycięstw i stworzyć w trakcie niezapomniane wspomnienia. Otoczony przyjaciółmi, kolegami z drużyny i całym sztabem, logiczne i jasne jest dla mnie to, że nie chcę nic zmieniać w tej zwycięskiej formule. Jestem podekscytowany tym, że będę kontynuował tą podróż do 2024 roku. Dziękuję firmom Scott oraz Sram za bycie przez ostatnie dwie dekady kimś więcej niż tylko partnerem.”

Ekipę SCOTT-SRAM MTB Racing Team w roku 2022 będą reprezentować: Nino Schurter, Kate Courtney, Lars Forster oraz Andri Frischknecht. Wszyscy zawodnicy do dyspozycji mają najwyższy model roweru Scott Spark, który posiada charakterystyczny wygląd ze względu na zintegrowany z ramą system tylnej amortyzacji.

Pierwszy start Schurtera zaplanowany jest już na najbliższe dni – będzie on rywalizował podczas wyścigu etapowego Cape Epic, który pokona w parze z Larsem Forsterem. Potem na pewno uwaga zawodników skupi się na Pucharze Świata XCO, który rozpocznie się
10 kwietnia w Brazylii.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here