Polacy na starcie Aragon Bike Race

0

Sezon 2022 ruszył na dobre – w Europie okazji do ścigania jest co raz więcej. Między innymi w Hiszpanii kolarze kilkukrotnie stawali już na starcie wyścigów jednodniowych czy też etapówek. Kolejnym sprawdzianem dla zawodników będzie Aragón Bike Race, który zaplanowany jest na 10-13 marca 2022 roku. Wyścig obejmie więc cztery etapy i odbędzie się w mieście Calatayud, w prowincji Saragossa. Rywalizacja przeznaczona jest dla zawodników z kilkunastu kategorii wiekowych, spośród których prym będzie wiodła elita mężczyzn. Na liście startowej widnieją nazwiska wszystkich zawodników polskiej drużyny JBG-2 CryospaceKarola Ostaszewskiego, Krzysztofa Łukasika, Pawła Bernasa, Michała Glanza Michała Palutę, Jacka, Adriana i Piotra Brzózki. Zapisany jest także Karol Rożek (7R Rowmix Team p/b 72D). Co czeka na zawodników?

CZWARTEK, 10 MARCA, ETAP PIERWSZY

Przed kolarzami 21 kilometrów jazdy indywidualnej na czas – jeden podjazd i jeden zjazd a poza tym interwałowy charakter trasy. Będzie się działo!

PIĄTEK, 11 MARCA, ETAP DRUGI

Królewski etap, czyli start o poranku i aż 70 kilometrów jazdy z kilkoma długimi podjazdami i 1885 metrami przewyższenia. Przewidywany czas przejazdu zwycięzcy to około 2,5 godziny.

SOBOTA, 12 MARCA, ETAP TRZECI

Start w Calatayud i meta na Paseo Cortes de Aragón, czyli ponownie wymagający,
58-kilometrowy etap obfitujący w kilkanaście podjazdów, więc na pewno będzie się gdzie zmęczyć i walczyć o każdą sekundę w klasyfikacji generalnej.

NIEDZIELA, 13 MARCA, ETAP CZWARTY

Finał może być naprawdę ciekawy. Około 47 kilometrów, niespełna 1000 metrów przewyższenia i najpewniej do samego końca walka o najwyższe lokaty!

Więcej informacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here