Światowa czołówka MTB na podium w Szwajcarii i we Włoszech

0

W trakcie minionego weekendu nie tylko Hiszpania gościła znanych kolarzy na starcie wyścigów MTB. Również we Włoszech oraz w Szwajcarii kibice mieli okazję wspierać zawodników, którzy tym razem ścigali się w formule cross country.

W szwajcarskiej miejscowości Rickenbach odbyła się pierwsza edycja cyklu Proffix Swiss Bike Cup 2022. Rywalizacja nosiła rangę UCI C2, a prawie czterokilometrowa, szybka pętla sprawiła, że rywalizacja była nieoczywista do samej mety. W kategorii elity kobiet najlepsza była Linda Indergand, przed Jacqueline Schneebeli (1 w U23) i Paulą Gorycką. Polka zanotowała świetny wyścig i straciła do zwyciężczyni niespełna minutę.

W gronie mężczyzn triumfował Andri Frischknecht, który uzyskał kilkadziesiąt sekund przewagi nad Reto Indergandem oraz Loanem Cheneval, który wyłoniony został jako najlepszy młodzieżowiec. Młodsze kategorie to dominacja zawodników i zawodniczek ze Szwajcarii – zwyciężyli Jan Christen oraz Monique Halter.

Wyniki

We Włoszech zaś odbył się wyścig Internazionale XCO Coppa Citta Di Albenga o randze UCI C1, więc można było zdobyć dzięki niemu kilkadziesiąt cennych punktów do międzynarodowego rankingu. Selektywna trasa o długości 4,3 kilometra z wieloma elementami technicznymi wyłoniła zwycięzcę którym okazał się Jordan Sarrou. Francuz pokonał swojego kolegę z drużyny, Gerharda Kerschbaumera. Na najniższym stopniu podium stanął Adrien Boichis, który równocześnie okazał się najlepszym orlikiem.

Team Specialized rządził także wśród kobiet – po długim finiszu zwyciężyła Sina Frei przed Alessandrą Keller i Evą Lechner. Najlepsza z orliczek, Letizia Marzani, zajęła 6 miejsce open. W kategoriach juniorskich zwyciężyli reprezentanci Włoch: Sophie Auer oraz Marco Betteo.