Świetne wyniki Polaków ścigających się w Hiszpanii | Continental Super Cup Massi UCI C1 La Nucia

0

Miniony weekend pod znakiem polskich sukcesów! Liczni kolarze stawili się w sobotę oraz w niedzielę na starcie wyścigu z cyklu Super Massi Cup w La Nucia. Trudna, pięciokilometrowa pętla oraz wymagające warunki pogodowe i techniczne stanowiły największą przeszkodę wyścigu. Zmagania miały rangę UCI C1, zatem na liście startowej, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, widniały znane wszystkim nazwiska bardzo silnych zawodników – a pośród nich Polek i Polaków oraz reprezentantów drużyny Kross Orlen Cycling Team.

Pierwszego dnia na trasie rywalizowały kobiety – bez niespodzianek, wyścig od startu do mety prowadziły dwie Hiszpanki, które tasowały się między sobą. Na drugim miejscu, po defekcie, zameldowała się Natalia Fisher Egusquiza, a niemal pół minuty przed nią linię mety przecięła Rocío García Martínez. Trzecie miejsce (także zmagając się z defektem) zajęła Matylda Szczecińska, która jednocześnie została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w gronie orliczek. Tuż za podium stanęła druga z Polek, Barbara Borowiecka, dla której również był to bardzo udany wyścig. Aleksandra Podgórska nie ukończyła zmagań.

W niedzielę pogoda znacznie się zmieniła i elicie mężczyzn przyszło rywalizować w deszczu oraz błocie. Tak jak podczas wyścigu kobiet, kolarze nierzadko mierzyli się z defektami, co powodowało przetasowania w stawce i nadrabianie straconych pozycji. Wyścig wygrał Thomas Litschner, który okazał się lepszy od Jose Gerardo Ulloa Arevalo oraz Ondreja Cinka. Po kłopotach technicznych, Filip Helta odrobił kilkadziesiąt pozycji i zajął 19 miejsce w stawce. Bartłomiej Wawak nie ukończył wyścigu.

Jak swoje starty ocenia drużyna KOCT? Przeczytajcie informację prasową:

To był weekend pełen sportowych emocji w wykonaniu zawodników grupy kolarskiej KOCT, wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. Dzisiejszy wyścig podczas Supercup Massi La Nucia w Hiszpanii zwyciężył Thomas Litcher z KOCT. Jego kolega z drużyny Ondrej Cink zajął trzecie miejsce. Wczoraj, podczas wyścigu pań pierwsze miejsce w kategorii U23 zajęła Matylda Szczecińska, jednocześnie w elicie zajęła trzecie miejsce.

Podczas dzisiejszego wyścigu zawodnicy zmagali się z bardzo trudną technicznie trasą, w ciągle padającym deszczu. Trudne warunki, śliska nawierzchnia i ostre kamienie, okazały się ogromnym wyzwaniem dla wszystkich zespołów. Wiele drużyn miało problemy z przebitymi oponami i tego rodzaju kłopoty nie ominęły także niektórych zawodników KOCT – nie wszyscy z szóstki startujących zawodników KOCT byli w stanie ukończyć wyścig.

– Bardzo zależało nam na zwycięstwie tu, w La Nuci i tak jak zapowiadaliśmy przed startami w Hiszpanii, ten cel udało nam się dzisiaj osiągnąć. To pierwsze zwycięstwo w sezonie i mam nadzieję, że nie ostatnie, liczymy na kolejne w następnych wyścigach. Dzisiaj Thomas nie miał sobie równych, a Ondrej mimo, że musiał zmienić koło, to pokazał moc, odrobił straty i zajął trzecie miejsce. Wczoraj świetnie pojechała Matylda zwyciężając w kategorii U23 i zajmując trzecią lokatę w elicie – komentuje wyścig Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

– To moje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, więc jestem bardzo szczęśliwy. Trasa była technicznie wymagająca, ale utrzymywałem dobrą prędkość, zwłaszcza na podjazdach. Miałem świetnie przygotowany rower na tę trasę, jestem bardzo zadowolony z tego startu, to mój trzeci wyścig i pierwsze zwycięstwo w sezonie – mówił tuż po wyścigu Thomas Litscher.

We wczorajszym wyścigu elity pań Matylda Szczecińska zwyciężyła w kategorii U23, zajmując trzecie miejsce w elicie kobiet.

– Jestem bardzo zadowolona z tego wyniku i cieszę się, że mogłam tutaj w Hiszpanii zdobyć taką pozycję – mówiła zawodniczka KOCT.

Wyniki wyścigu

Powtórka transmisji live

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here