GRAVEL PARTY W MROZACH

Wybornie bawili się wszyscy ci, którzy wystartowali w Mazovia Gravel Race w Mrozach. O atmosferę zadbał Cezary Zamana, przygotowane przez niego trasy oraz szuter. Tylko zamiast korków od szampana strzelały zatyczki od bidonów.

0
fot. Karolina Piotrowska

Szutrowe zawody w Mrozach to druga odsłona tegorocznej nowości przygotowanej przez Cezarego Zamanę. I jak widać po niedzielnej odsłonie cyklu Mazovia Gravel Race – ten kolarski mistrz wciąż wie, jak dawać pasjonatom rowerowych sportów okazję do radości. Tym razem Cezary Zamana zjeździł leśne połacie gminy Mrozy oraz okolic, by tam wytyczyć trasy o mocno gravelowym charakterze. Liczący 90 kilometrów dystans Pro dawał szczególnie wiele możliwości, by nasycić go kolarskimi atrakcjami. Stary kolarski wyga doskonale go wykorzystał, by sprezentować swoim zawodniczkom i zawodnikom okazję do sportowego świętowania. Najwięcej endorfin wydzielało się zapewne podczas interwałowych odcinków specjalnych, prowadzących pod górę po leśnych singlach.

Zarówno dystans Pro, jak i Fit prowadziły przez wiele malowniczych obszarów: łąki z terenów Natura 2000, Rezerwat Florianów czy też Rezerwat Rudka Sanatorium. Było więc gdzie cieszyć oko pięknymi widokami.

„Ponad jedna trzecia trasy dystansu Pro prowadziła szutrami w terenie otwartym, było też 30% leśnych odcinków, na których przeważały szybkie dukty leśne” – podsumowuje Cezary Zamana, dyrektor sportowy Mazovia Gravel Race. „To tylko pokazuje, że w samym sercu Mazowsza da się stworzyć rasowe gravelowe zawody. Zwłaszcza wtedy, gdy za partnerów ma się takich gospodarzy jak władze gminy Mrozy, dzięki którym udało się przeprowadzić tak udane zawody” – przekonuje triumfator Tour de Pologne z 2003 roku.

fot. Karolina Piotrowska

Na dystansie Pro triumfował Michał Kamiński (7R Rowmix Team p/b 72D), który wyznaczoną trasę pokonał w czasie 02:44:20. Na drugim miejscu zameldował się Tomasz Bala (wydolność.pl, 02:47:29), a na trzecim Bartosz Mikler (Vittoria Jarocin Accent, 02:47:31). Wśród pań na dystansie Fit bezkonkurencyjna była Iwona Goncharov z czasem 01:43:05. Wyprzedziła ona Ewę Garwolską (01:49:41) oraz Ilaydę Uyat (02:16:09). W męskim gronie na tym dystansie zwycięstwo wywalczył Michał Barałkiewicz (01:35:49). Drugie miejsce zajął Zbigniew Podstawka (01:36:00), a trzecie Piotr Stawowski (01:37:13).

Kolejna odsłona Mazovia Gravel Race to ekspedycja na Lubelszczyznę – do Janowa Lubelskiego (17 lipca). Spragnieni dobrej rowerowej zabawy mogą skrócić czas oczekiwania i wybrać się na zawody Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Zwłaszcza że najbliższy maraton to wyprawa do jedynych w skali Europy wąwozów Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Puławy Cisowianka Mazovia MTB Marathon już we wtorek 3 maja. Zapisy już trwają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here