MH Automatyka Pomerania MTB Maraton Szemud 10.04.2021 – relacja

0

W minioną niedzielę z ogromnym sukcesem, w postaci 3500 uczestników, organizatorowi udało się przeprowadzić już drugą w tym roku edycję maratonu kolarskiego MH Automatyka Pomerania MTB Maraton w Szemudzie.

Coraz lepsza pogoda, brak obostrzeń sanitarnych oraz widoczna popularyzacja sportu na świeżym powietrzu mają niewątpliwy wpływ na zainteresowanie maratonami MTB. Na uznanie zasługuje też fakt, że organizator z edycji na edycję podnosi jakość swoich imprez zarówno pod względem jakościowym jak i marketingowym tworząc min. klasyfikację Biznes Ligi w jakiej bierze już udział kilkanaście firm z całego województwa Pomorskiego.

Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse: MEGA (około 57 kilometrów) oraz SPEED (około 32 kilometry). Na dystansie MEGA stanęło blisko 80 śmiałków. Zdecydowanie był to dystans dla najlepszych o czym świadczą wyniki. 7 osób wjechało na metę ze średnią prędkością z całego wyścigu przekraczającą 25 km/h, a z tej grupy najlepszy okazał się zawodnik Bogdziewicz Team/Air Net – Piotr Rychlik. Pośród kobiet nie miała sobie równych Paula Budzyńska z Cyklo Kwidzyn, która z wyścigu na wyścig pokazuje coraz lepszą dyspozycję. Dystans SPEED to już zmagania blisko 300 zawodników. Warto dodać, że na tym dystansie pojawiło się kilkanaście uczestniczek co jest niewątpliwie dobrym sygnałem, że kolarstwo staje się bardzo popularne u kobiet. Zwycięzcą krótkiego dystansu okazał się świetnie ostatnio dysponowany Dawid Przybylski z Kwidzyńskiego Klubu Kolarskiego – Dziki Team Kwidzyn. Z kolei u kobiet niepokonana była ponownie Wiktoria Klawitter z Klubu Kolarskiego Lew Lębork. Poniżej pozostałe wyniki a my w imieniu organizatora zapraszamy na trzecią edycję MH Automatyka Pomerania MTB Maraton w Żukowie na nowej trasie, którą można będzie pokonać już 08.05.2022.

OPEN MĘŻCZYZN dystans MEGA:
1. Piotr Rychlik – BOGDZIEWICZ TEAM/AIR NET
2. Michał Bogdziewicz – BOGDZIEWICZ TEAM CUMMULUS
3. Jacek Wylężek – BOGDZIEWICZ TEAM CUMMULUS

OPEN KOBIET dystans MEGA:
1. Paula Budzyńska – CYKLO KWIDZYN
2. Anna Kołatka – KWIDZYŃSKI KLUB KOLARSKI – DZIKI TEAM KWIDZYN
3. Anna Urban – BMC POLSKA

OPEN MĘŻCZYZN dystans SPEED:
1. Dawid Przybyslki – KWIDZYŃSKI KLUB KOLARSKI – DZIKI TEAM KWIDZYN
2. Michał Rozkocha – GK STG
3. Wojciech Kowalczyk – KWIDZYŃSKI KLUB KOLARSKI – DZIKI TEAM KWIDZYN

OPEN KOBIET dystans SPEED:
1. Wiktoria Klawitter – KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK
2. Justyna Kaszubowska-Teofilak – TAKO TEAM
3. Zofia Rzeszutek – KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here