Puchar Polski MTB XCO UCI C3 „Wyścig o perłę polskich uzdrowisk” Krynica – Zdrój | zapowiedź

Puchar Polski MTB XCO ponownie zostanie zainaugurowany w Krynicy Zdroju.

0

Organizatorem wyścigu jest Klub Kolarski Skalniak, który już przed rokiem stworzył w Krynicy Zdroju warunki do rozpoczęcia cyklu Pucharu Polski XCO. Co ciekawe, miejscowość ta gościła w swojej historii jedne z najważniejszych imprez polskiego kolarstwa górskiego. To tu odbywały się między innymi Mistrzostwa Polski oraz wyścigi z cyklu LangTeam GrandPrix MTB. Imprezy te słynęły z naprawdę wymagających tras, których charakter pozostał w Krynicy do dziś. W tym roku zawodnicy będą musieli zmierzyć się z pętlą o długości 4,9 kilometra, która swój start ma w centrum miasta. Trasa złożona jest z dwóch części: podjazdowej oraz zjazdowej. Podjazd prowadzi po utwardzonej ścieżce, a zjazdy są naturalne, strome i obfitujące w kamienie oraz korzenie.

Trasa (GPX)

Zmagania mają rangę Pucharu Polski oraz wyścigu UCI C3, stąd na starcie można spodziewać się silnych zawodników i zawodniczek we wszystkich kategoriach wiekowych, od żaka po elitę. Okazję do sprawdzenia się na trasie będą mieli również mastersi oraz amatorzy.

Program minutowy:
8:45 – Masters, Amator
10:30 – Junior Młodszy
11:45 – Elita kobiet, Juniorka, Juniorka Młodsza
13:30 – Elita Mężczyzn, Junior
15:30 – Młodzik, Młodziczka
16:30 – Żak, Żakini
17:15 – Dekoracje

W zeszłorocznej rywalizacji elity triumfował Filip Helta, przed Krzysztofem Łukasikiem oraz Karolem Ostaszewskim. W gronie kobiet najlepsza była Matylda Szczecińska, która pokonała Barbarę Borowiecką oraz Gabrielę Wojtyłę. Na pewno wszyscy wymienieni zawodnicy pretendują do zdobycia miejsc na podium, choć nie będzie im łatwo o powtórzenie tych wyników. Do walki włączą się pozostali kolarze z polskiej czołówki XCO oraz reprezentanci zagranicznych drużyn – już teraz na liście startowej można ujrzeć chociażby Litwinów. Rywalizacja na pewno będzie bardzo wyrównana, a frekwencja może być wyższa niż w zeszłym roku, kiedy w wyścigu wystartowało około 400 osób.

Zgodnie z ujednoliconym regulaminem Pucharu Polski XCO, na najlepszych zawodników czekać będą nagrody finansowe o łącznej wartości niemniejszej niż 10640 złotych. Najlepsze kluby będą rywalizować także w ramach klasyfikacji drużynowej (głównej oraz młodzieżowej).

Zapisy on-line dostępne są na stronie internetowej wynikizawodow.eu do 20.04.2022 r., do godziny 23:59.

Więcej informacji na temat wyścigu znajdziecie na stronie internetowej oraz na Facebooku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here