Świetne wyniki Polek i Polaków ścigających się za granicą | podsumowanie weekendu

Podczas gdy w kraju wszyscy zawodnicy cross country skupieni byli na pierwszej edycji Pucharu Polski w Krynicy-Zdroju, poza granicami było naprawdę sporo okazji do solidnego przetarcia na wyścigach UCI. I to całkiem niedaleko, bo między innymi na Słowacji oraz w Czechach. Choć nie tylko!

0
fot. Kross Orlen Cycling Team

Puchar Czech UCI C1 Město Touškov

W sobotę na Pucharze Czech pojawił się między innymi Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team), który nie miał prostego zadania, bo na starcie elity mężczyzn stanęło ponad 50 zawodników. Zmagania od samego początku układały się po myśli Polaka, choć nie udało mu się odskoczyć od rywali na dobre. Wyścig zakończył się sprinterskim finiszem, na którym Wawak o włos wyprzedził swojego klubowego kolegę, Ondreja Cinka. Prawie minutę po kolarzach KOCT na mecie zameldował się Gregor Raggl.

W elicie kobiet najlepsza okazała się Anne Terpstra, przed Lią Schrievers oraz Jitką Čábelická. Polki nie startowały.

Wyniki

fot. Paweł Miłosz/Warszawski Klub Kolarski

Puchar Słowacji UCI C1 Turčianske Teplice

W niedzielę zmagania przeniosły się na Słowację, gdzie po PP w Krynicy pojawiło się zdecydowanie więcej polskich kolarzy niż dzień wcześniej w Czechach.

Ponownie świetny wynik w elicie wykręcił Bartłomiej Wawak, który zwyciężył na solo zyskując aż dwie minuty przewagi nad Filipem Heltą. Podium dopełnił Czech, Matej Ulik, a czwarty był Krzysztof Łukasik (JBG-2 Cryospace). W pierwszej dziesiątce zameldował się także Michał Topór (NS Bikes Trezado), a warty odnotowania jest również wynik Konrada Czaboka (Warszawski Klub Kolarski), który niewiele stracił do podium w klasyfikacji U23.

Wyścig elity kobiet zdominowała Matylda Szczecińska (Kross Orlen Cycling Team), samotnie przecinając linię mety na pierwszej pozycji. Druga była Irina Popova, a na najniższym stopniu podium stanęła Gabriela Wojtyła (Superior Zator). W pierwszej dziesiątce także Aleksandra Podgórska (5 miejsce, Kross Orlen Cycling Team), Klaudia Czabok (6 miejsce, Warszawski Klub Kolarski) oraz Zuzanna Krzystała (8 miejsce, Pho3nix Cycling Team).

Nie zawiodła również młodzież. W gronie juniorek pierwsza była Kinga Żur (Świętokrzyskie Cycling Team), a druga Katarzyna Praszczałek (RK Exclusive Doors MTB Team). Mateusz Szyszko (Warszawski Klub Kolarski) zajął drugie miejsce w juniorach, pokonując Brajana Świdra (Pho3nix Cycling Team), który wywalczył trzecią pozycję.

Wyniki

fot. Kross Orlen Cycling Team

BiketheRock International MTB Bundesliga HC, Junior Series Heubach

Wyścig w Heubach był już niejednokrotnie odwiedzany przez polskich zawodników w poprzednich latach. Tym razem swoich sił spróbowała Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), która to zaczyna swoją przygodę w juniorskiej kategorii. Warunki na trasie były niezwykle trudne ze względu na deszcz i błoto oraz niebezpieczne zjazdy. Po niespełna godzinie ścigania jako pierwsza na mecie pojawiła się Brytyjka, Ella Maclean-Howell. Natalia uzyskała drugą pozycję tracąc do zwyciężczyni 40 sekund. Trzecią pozycję wywalczyła Niemka, Antonia Weeger. Na konto polskiej zawodniczki wpadło kilkadziesiąt punktów UCI, a jej kolejnym celem jest Puchar Świata XCO w Albstadt.

W elicie triumfowali Luca Schwarzbauer oraz Malene Degn.

Wyniki

fot. Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław

Copa Catalana UCI C1 Santa Susanna

Kolejny wyścig z serii Copa Catalana był naprawdę silnie obstawiony, a w elicie kobiet zwyciężyła najlepsza zawodniczka pierwszego w tym sezonie Pucharu Świata XCO, Rebecca McConnell. Drugie miejsce uzyskała Olivia Onesti, a trzecie Rocío del Alba García. Jedyna Polka w stawce, Barbara Borowiecka (Giant Gorzów Liv Team), zdobyła czwartą lokatę.

W elicie mężczyzn zwyciężył Jofre Cullell Estape, który okazał się silniejszy od Juliena TrarieuxPablo Rodrigueza Guede.

Wyniki

fot. Zubiko Photography

ÖKK Bike Revolution UCI C1 Chur

W Szwajcarii za to mieliśmy do czynienia z niezwykle wyrównaną rywalizacją w elicie mężczyzn – kolarze przekraczali metę w odstępach kilku sekund. Na finiszu najwięcej mocy miał Jordan Sarrou, a Tituan Carod musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzeci był Thomas Litscher (Kross Orlen Cycling Team), więc nie zabrakło polskiego akcentu.

Wyścig kobiet zdominowały Szwajcarki – pierwsze miejsce zdobyła Alessandra Keller, a trzecie Sina Frei. Zawodniczki rozdzieliła Anne Terpstra. Paula Gorycka (Strüby-BiXS Team) ukończyła wyścig na 12 pozycji.

Wyniki

U.S. Pro Cup UCI C1, Junior Series Fayetteville

Za Oceanem ściganie przyjęło dwojaką formę: XCC oraz XCO. W głównym wyścigu cross country z dużą przewagą zwyciężył Christopher Blewins. Na podium także Cole Paton oraz Tyler Orschel. Wśród kobiet najlepsza Savilia Blunk, druga Haley Batten, trzecia Kate Courtney.

Wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here