Teraz Polanica – Zdrój. Bike Maraton 2022

0

Inauguracja tegorocznego Bike Maratonu za nami, a droga z Miękini prowadzi teraz prosto w góry. Tydzień po długim majowym weekendzie Bike Maraton zaprasza na edycję nr 2 – do Polanicy – Zdroju. Jeszcze w maju czeka nas następna górska edycja w Złotoryi (21.05), a potem już UCI Marathon Series w Jeleniej Górze (5.06). Wiosna wygląda więc bogato, jeśli chodzi zarówno o ilość kilometrów, jak i sumę przewyższeń. Mało tego, lato też zaczniemy z kolarskim przytupem, bo 26 czerwca organizatorzy proponują BM w Szklarskiej Porębie. Kto chce się w tym sezonie liczyć w klasyfikacji generalnej cyklu i solidnie przepracował okres przygotowawczy, naprawdę będzie się miał gdzie ścigać i gdzie odjeżdżać rywalom.

Bike Maraton Polanica – Zdrój – 7.05.2022

Pierwsza z górskich edycji Bike Maratonu 2022 będzie miała rangę Pucharu Polski XCM. Będzie to też jubileuszowy, XV Memoriał Artura Filipiaka „Fisha”, który dokładnie dwadzieścia lat temu stanął na starcie swojego pierwszego maratonu MTB.

Choć kiedyś maratony w Polanicy – Zdroju odbywały się zazwyczaj jesienią (były też lata, kiedy mieliśmy tu finał cyklu), to od wielu sezonów Polanica jest zazwyczaj u progu sezonu i jest to pierwszy wyścig rozgrywany w górach. Po tym starcie wszyscy wiemy już więcej. Wystarczy dodać, że na dystansie GIGA będzie w Polanicy – Zdroju 87 km i prawie 1900 m w pionie.

W tym roku zmieniamy adres polanickiej bazy Bike Maratonu. Żegnamy się z ulicą Parkową, na której przez wiele lat zawodnicy ustawiali się do startu i z pograniczem Parku Szachowego i Zdrojowego. W tym roku wystartujemy z deptaku w centrum uzdrowiska i nadrzecznego bulwaru, a start umiejscowiony będzie na ul. Bystrzyckiej. Biuro zawodów będzie nieopodal – tuż przy polanickim Małym Rynku.

Kierunek jazdy po starcie – Centrum Aktywnego Wypoczynku „Góralka” (weterani Bike Maratonu z pewnością pamiętają start i metę wyznaczone właśnie tam) i Piekielna Góra.

Zapisy i rejestracja online cały czas dostępne są tu: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Wciąż jesteśmy na początku sezonu, więc warto przypomnieć, że:
– wybrany start z pakietu potwierdzamy do środy poprzedzającej wyścig,
– na 10 dni przed startem opłata startowa wynosi 109 PLN,
– do czwartku przed startem 119 PLN,
– do dnia startu i w dniu startu 149 PLN,
– młodzież (roczniki 2006 i młodsi) płacą odpowiednio mniej,
– biuro zawodów działa zawsze już dzień przed wyścigiem od 17:00 do 20:00.

Więcej na https://bikemaraton.com.pl/

W tym roku Bike Maraton to ponownie część Aktywnego Weekendu w Polanicy – Zdroju. W niedzielę, 8 maja, rozpocznie się tegoroczny cykl Puchar Sudetów w biegach górskich Super Bieg, a na pierwszy ogień pójdą VII Półmaraton Górski Polanica – Zdrój i VII Dziesiątka Staropolanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here