Trzy zwycięstwa oraz miejsca na podium dla zawodników KOCT, którzy zdominowali wyścigi w Czechach, Szwajcarii i na Słowacji

To był bardzo udany weekend zawodników KROSS ORLEN Cycling Team. Bartłomiej Wawak zaliczył dwa zwycięstwa: podczas sobotniego Pucharu Czech oraz niedzielnego Pucharu Słowacji w wyścigu Turieckap. Jego dwaj koledzy z drużyny zajęli drugą lokatę, zarówno w sobotę jak i niedzielę. W elicie kobiet triumfowała Matylda Szczecińska. Zawodnicy KOCT prezentują się z jak najlepszej strony, są zdeterminowani i plasują się w ścisłej czołówce podczas kolejnych wyścigów.

0

To był emocjonujący i bardzo udany weekend dla zawodników KROSS ORLEN Cycling Team. Sześcioosobowa drużyna pokazała siłę, determinację i wolę walki okupując podium i dopisując do listy osiągnięć aż trzy zwycięstwa. Dwukrotnie w wyścigach w Czechach i na Słowacji wygrywał Bartłomiej Wawak. W elicie kobiet na Słowacji zwyciężyła Matylda Szczecińska. Drugie miejsce w Czechach wywalczył w sobotę Ondrej Cink, tę samą lokatę uzyskał w niedzielę Filip Helta. Tego samego dnia, na trzecim miejscu rywalizację w swojej rodzinnej Szwajcarii zakończył Thomas Litcher.

W sobotę zorganizowano wyścig w Pucharze Czech – IZOMAT MTB Cup. Pierwszy na linii mety zameldował się Bartłomiej Wawak, który nie dał się wyprzedzić koledze z drużyny i reprezentantowi Czech – Ondrejowi Cinkowi. Obaj od początku kontrolowali przebieg wyścigu, już na drugiej rundzie odjechali pozostałym zawodnikom i nie dali im szans do samego końca.

Niedziela to kolejny, emocjonujący dzień podczas trzech startów w Szwajcarii i na Słowacji. Podczas zorganizowanego w Szwajcarii OKK Bike Revolution w Chur Thomas Litscher z KOCT zajął trzecie miejsce. Na starcie tego wyścigu stawiła się cała elita najlepszych zawodników, a bardzo widowiskową trasę poprowadzono częściowo uliczkami miasta, na których kibice stawili się licznie, dopingując zawodników. Druga część zespołu startowała na Słowacji Turieckap, w którym w wyścigu elity kobiet bezkonkurencyjna okazała się Matylda Szczecińska. Zawodniczka KOCT zaatakowała na dwie rundy przed końcem i do końca wyścigu powiększała przewagę. Jej koleżanka z zespołu Aleksandra Podgórska ukończyła wyścig na piątej pozycji. Podczas startu mężczyzn Bartłomiej Wawak powtórzył scenariusz z soboty zwyciężając ponownie i tym razem drugą lokatę również zajął zawodnik KOCT – tym razem Filip Helta.

– Bardzo cię cieszę z takich wyników naszego zespołu, cały weekend był bardzo pracowity, ale bardzo owocny. Trzy zwycięstwa w jeden weekend bardzo cieszą, zwłaszcza, że mówimy o wyścigach z kalendarza UCI lub z kategorią UCI. Cały zespół spisał się bardzo dobrze. Kolejne starty dla części zespołu już za tydzień w wyścigu kategorii HC w Austrii a później przed nami Puchary Świata na których chcemy pokazać się z jak najlepszej strony – mówił po wyścigach Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here