Zacznijmy tę zabawę: Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Prawdziwe podwójne otwarcie: zaplanowanymi na niedzielę 10 kwietnia zawodami w Michałowicach Cezary Zamana rozpoczyna nie tylko nowy sezon. Startują także obchody 18-lecia cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Zapowiada się wyborna zabawa, tak na trasie, jak i w bazie zawodów.

0

Co ciekawe, ubiegłoroczny sezon Cisowianka Mazovia MTB Marathon zakończył się właśnie w Michałowicach. Zawodniczki i zawodnicy odtańczyli tam finałowe tango w rytm melodii wygrywanych przez dmuchający wicher oraz szumiący las. Kilka miesięcy później peleton Mazovii znów zamelduje się w Michałowicach. Tym razem, by otworzyć sezon. Sezon szczególny, bo wyznaczający osiemnaste urodziny Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

„Organizując swój pierwszy maraton osiemnaście lat temu, nie podejrzewałem, że moja przygoda jako dyrektora sportowego Mazovii potrwa tak długo. Wciąż jednak w moich zawodach chcą ścigać się zawodniczki i zawodnicy. Jestem więc szczęśliwy, że mogę pomóc im w realizacji ich sportowych wyzwań” – zaznacza Cezary Zamana, znakomity kolarz, triumfator Tour de Pologne i szosowy mistrz Polski.

Sportowych wyzwań nie braknie i w Michałowicach. Cezary Zamana zdążył już poznać specyfikę tego terenu. Wie wszystko o tutejszych ścieżkach, zakrętach i przeszkodach. Potrafi ułożyć z nich misterną układankę, do której rozwiązania trzeba będzie siły w nogach, umiejętnego rozłożenia sił oraz wytrzymania presji rywala, który jedzie nam na kole, czyhając na najdrobniejsze potknięcie, na najmniejszą stratę rytmu pedałowania.
Takie emocje gwarantuje najtrudniejszy dystans, czyli Pro (54,2 kilometra). Znacznie spokojniej, a momentami nawet rekreacyjnie będzie na dystansach Fit (20,5 kilometra) oraz młodzieżowym Hobby (5,2 kilometra). Do Michałowic zawita też znana z telewizyjnych dobranocek Rybka MiniMini. Zorganizuje ona darmowe zawody rowerowe dla dzieci do 6. roku życia.

W ten sposób do sportowego świętowania urodzin Mazovii zaproszeni są wszyscy, którzy mają sprawny rower i chcą w aktywny sposób spędzić niedzielę 10 kwietnia.

Zapisy na Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają – można to zrobić w kilka sekund, korzystając z wygodnego systemu on-line (//mazoviamtb.pl/michalowice-17-10-2/). Zapisy będą prowadzone też w dniu zawodów, tj. w niedzielę 10 kwietnia w Biurze Zawodów.

Współorganizatorem zawodów Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon jest Urząd Gminy w Michałowicach. Patronat nad maratonem objęła wójt Michałowic Małgorzata Pachecka. Zawody dofinansowane z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

PROGRAM ZAWODÓW MICHAŁOWICE CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Niedziela 10 kwietnia
• 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów
• 9:00-12:30 – doraźny serwis rowerowy

Starty:
• 10:20- start dystansu Hobby
• 11.30- start dystansów Fit i Pro
• 12.00 – zawody na rowerkach biegowych z Rybką Mini Mini

Dekoracje:
• 12:00- dekoracja dystansu Hobby
• 13:45- dekoracja dystansu Fit
• 14:45- dekoracja dystansu Pro

Więcej informacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here