Zrobiło się poważnie | Zapowiedź pierwszej edycji Pucharu Świata XCC i XCO 2022 | Petropolis, Brazylia

0
UCI Mountainbike World Cup Nove Mesto 2019

Pierwsza runda Pucharu Świata XCC i XCO 2022 odbędzie się w Brazylii, w okolicach Rio de Janeiro. Kolarze przetestują nową trasę, która być może na stałe zagości w kalendarzu tego cyklu. Pętla jest naprawdę ciekawa, urozmaicona i selektywna ze względu na interwałowy charakter oraz obecność wielu elementów technicznych – między innymi wysokich dropów.

Rywalizacja rozpocznie się od short tracka, który w tym roku zyskał osobną klasyfikację Pucharu Świata, choć nadal jest on jednocześnie wyznacznikiem pozycji startowej kolarzy w zmaganiach głównych. Na pewno apetyt na zwycięstwo mają zeszłoroczni Mistrzowie Świata w tej konkurencji, czyli Sina Frei oraz Christopher Blevins. Można liczyć na to, że walka będzie naprawdę zacięta, a różnice między wszystkimi kolarzami niewielkie.

W XCO z jak najlepszej strony będzie chciał zaprezentować się gospodarz zawodów, Henrique Avancini, który przyciągnął na start mnóstwo swoich kibiców. Z pewnością nie będzie mu jednak łatwo, gdy z tyłu czai się Nino Schurter, a zaraz za nim Mathias Flückiger. Być może Ondrej Cink tym razem sięgnie po zwycięstwo? Ciężko wyróżnić jednego faworyta, zwłaszcza że na początku sezonu wyniki bywają nieoczywiste. Polscy kibice spoglądać będą na pewno na zmagania Bartłomieja Wawaka (Kross Orlen Cycling Team).

W gronie kobiet świetną formę prezentuje Jolanda Neff, która zdążyła już sprawdzić się na trasie w Petropolis w zeszłym tygodniu podczas wyścigu z rangą UCI C1. Szansę na podium ma także Mistrzyni Świata, Evie Richards, jak i Francuzka, Loana Lecomte. Pauline Ferrand Prevot co prawda ma już za sobą start w Cape Epic, ale cross country to zdecydowanie odmienna specyfika jazdy. W elicie kobiet startuje także Mona Mitterwallner, która może namieszać w stawce i zaskoczyć swoje starsze koleżanki.

Harmonogram zmagań:

fot. //mtbwc.com.br/en/

Wyścigi XCC i XCO elity kobiet oraz mężczyzn będzie można oglądać za darmo w Redbull TV. Kibice muszą jednak pamiętać, że Brazylia znajduje się w strefie czasowej UTC-3, stąd rywalizacja transmitowana będzie popołudniu lub wieczorem czasu polskiego.

Więcej informacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here