7R CST MTB Gdynia Maraton już za dwa tygodnie.

Dwa tygodnie i trzy dni zostały do 7R CST MTB Gdynia Maraton UCI C1, na trasie którego za dwa lata zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy w maratonie.

0

W trójmieście już po raz 17 można będzie zobaczyć czołówkę kolarzy górskich, nie tylko z kraju ale także ze świata. Tegoroczna impreza z kategorią międzynarodowej unii kolarskiej UCI C1 powinna przyciągnąć na start dodatkowo solidne nazwiska z całej Europy. Należy dodać, że na tej samej trasie w 2024 roku rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w maratonie mtb co w ostatnim czasie zostało potwierdzone przez UEC. Więc jest to także świetna okazja aby sprawdzić trasę w warunkach bojowych i pokonać ją w tempie wyścigowym z najlepszymi z najlepszych. Dyrektorem wyścigu jest Dariusz Batek, wybitny kolarz, srebrny medalista mistrzostw świata w Fort William, wielokrotny mistrz kraju, zwycięzca gdyńskiego maratonu z 2019

Tegoroczne zmagania toczyć się będą na trasie, która uległa odchudzeniu, patrząc na liczbę. W ubiegłej edycji były to dwie pętle po 55 km. W tym roku rywalizacja również odbędzie się na dwóch pętlach, jednak nie identycznych. Pierwsza z nich, licząca 49 kilometrów, została „wyprostowana”. Nie zabraknie odcinków szybkościowych ani tych bardziej technicznych. Zawodnicy startujący na najdłuższym dystansie dwukrotnie pokonać będą musieli rzekę Kaczą. Organizatorzy przewidują 2700 metrów przewyższenia na 76 km trasy, co daje warunki godne Mistrzostw Europy. Warto dodać, że w tym samym rejonie dwukrotnie rozgrywane były Mistrzostwa Polski w Maratonie.

Tegoroczna edycja będzie wliczana także do Pucharu Polski w maratonie, jednocześnie w związku z kategorią UCI C1 organizator przewidział nagrody finansowe dla 10 najlepszych Kobiet i Mężczyzn w kategorii Elita startujących na najdłuższym dystansie od 50 do 600 euro. Za zwycięstwo do zdobycia jest także 60 punktów w rankingu UCI. Zaplanowane są także wyścigi towarzyszące na krótszym dystansie oraz wyścigi dla dzieci.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie organizatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here