Kraina wygasłych wulkanów w Złotoryi przywitała kolarzy | relacja z Bike Maratonu 2022

0

Trzecia edycja Bike Maratonu za nami – po raz trzeci cykl gościł na Ziemi Złotoryjskiej i ponownie otwierał Kolarski Weekend w Złotoryi i Gminie Złotoryja. Ponad 800 uczestników pojawiło się w sobotę w Wilkowie, skąd ruszała ostatnia edycja Bike Maratonu, do wyboru były cztery dystanse, a ponad setka najmłodszych kolarzy górskich ścigała się w PKO Ubezpieczenia Junior Race. Niedziela to przeprowadzka do centrum Złotoryi i Złota Wstęga Kaczawy, czyli jedna z edycji cyklu szosowego PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Teraz natomiast czas na ostatnie przygotowania przed UCI Marathon Series i Jelenia Góra Trophy Maja Race. To wydarzenie wypełni nam weekend 4 i 5 czerwca.

Na selektywnej i stawiającej wysoko poprzeczkę trasie dystansu GIGA pierwsze miejsce w klasyfikacji PRO BM zajął Grzegorz Grabarek (TBM Systems), drugi był Jakub Kowalczyk (Mitutoyo AZS Wratislavia), a obu tych zawodników dzieliły zaledwie dwie sekundy, więc mimo zmęczenia obu zawodników, musieli oni jeszcze powalczyć o podział miejsc i nagród finansowych dosłownie na ostatnich metrach. Trzeci był Marcin Urbaniak (Stomil Poznań).

Najszybszą kobietą na głównym dystansie była Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team), która zdecydowanie wygrała z Paulą Budzyńską (Cyklo Kwidzyn).

Ciekawie wyglądało też podium w klasyfikacji open na dystansie MEGA i było efektem naprawdę zaciętej walki na trasie. Do wygrywania i stałej obecności na podium wraca Bartosz Janowski (SUP Lifting MTB Team Bugla Bike Service), który zgarnął w Wilkowie złoto, pokonując Szczepana Paszka (Fit Wheels Bikestacja) i Bartosza Huzarskiego (Huzar Bike Academy).

Sporo emocji towarzyszyło też rozgrywce wśród pań, a tu najlepsza w sobotę była Dominika Niemiec (Eroe Racing Club), która nie kryła na mecie radości i wzruszenia ze swojego sukcesu. Elwira Kuziel była druga, a Alicja Marciniec (Verge Sport) zajęła miejsce trzecie.

Beniamin Dąbrowski (RK Exclusive Doors Mtb Team) wygrał na dystansie CLASSIC, a perę sekund za nim na mecie pojawił się Dawid Romanowski (Yolobike Marba MTB). Trzeci był Karol Rokicki (Warszawski Klub Kolarski). Anna Banasiak (OŚ Racing Team) był pierwsza wśród kobiet, druga była Johanna Lehnung z Niemiec, a trzecia Martyna Wiśniewska (Zarębski Team).

Niespełna 20 km dystansu FUN najszybciej pokonał Kacper Mizuro (Pho3nix Cycling Team), a jeśli chodzi o kobiety, to najszybszą z nich była Izabela Malinowska (Yolobike Marba MTB).

Klasyfikację drużynową młodzieżową wygrał UKKS Oriens Chojnów, a w „drużynówce” open na pierwszym miejscu znalazł się STS Extreme Strzelin Grom Bike Team. Klasyfikację sportową wygrali zawodnicy teamu Romet Factory, a „muszkieterów” drużyna Kondycja Net Team.

W klasyfikacji rodzinnej pierwsze miejsce dla teamu i rodziny państwa Marcińców.

Link do pełnych wyników (wszystkie dystanse i wszystkie kategorie wiekowe): https://bikemaraton.com.pl/zlotoryja/wyniki-zlotoryja/#1594053652971-65a9fce1-55c8

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here