MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MARATON ŻUKOWO 09.05.2022 – RELACJA

0

To była pierwsza w tym roku edycja MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MATARON, która odbyła się w pełnym słońcu w przepięknej lokalizacji w parku nad żukowskim jeziorkiem.

Świetna pogoda oraz urozmaicona pętlą XC trasa maratonu w Żukowie sprawiła, że frekwencja była bliska 400 osób. Do tego doskonała oprawa zawodów, miasteczko oraz wyznaczone miejsce do kibicowania sprawiły, że ta niedziela była nie lada gratką nie tylko dla uczestników, ale także dla każdego kibica czy fotoreportera.

Trasa była dość szybka, lecz pełna niespodzianek technicznych takich jak przejazd przez rzekę czy jak wspomniano wcześniej, trudna końcówka po pętli XC, gdzie kilka lat temu odbył się wymagający Puchar Polski XCO.

Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse: MEGA (około 54 kilometry) oraz SPEED (około 27 kilometrów). Na dystansie MEGA stanęło blisko 80 śmiałków. Zdecydowanie był to dystans dla najlepszych o czym świadczą wyniki, gdzie ponad kilkunastu zawodników wpadło na metę w bardzo zbliżonych do siebie odstępach czasowych. Dystans MEGA rozstrzygnął się na ostatnim kilometrze do mety podczas przejazdu przez rockgardeny oraz sztywne ścianki. Tutaj najlepszy okazał się Artur Sowiński z klubu Jan Tadzik Rowery. Wśród kobiet najlepsza była Klaudia Cichacka z Metrobikes.pl.

Dystans SPEED od początku wydawał się wygrany przez Damiana Cibę z Tako Team, który niestety uległ groźnemu upadkowi na kilkadziesiąt metrów przed metą jadąc z blisko 10 minutową przewagą nad resztą stawki. Dystans ten wygrywa Dawid Przybylski z KK Dziki Team Kwidzyn oraz Katarzyna Grochowska z Team MX Skórcz.

Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję 22 maja w malowniczych Kartuzach, gdzie uczestnicy będą mieli do pokonania między innymi podjazd pod najwyższe pomorskie wzniesienie – Wieżycę.

OPEN MĘŻCZYZN dystans MEGA:
1. Artur Sowiński (Jan Tadzik Rowery)
2. Michał Bogdziewicz (Bogdziewicz Team Cumulus)
3. Piotr Rzeszutek (Klub Kolarski Lew Lębork)

OPEN KOBIET dystans MEGA:
1. Klaudia Cichacka (Metrobikes.pl)
2. Adrianna Osińska (Wysepka)
3. Anna Kołatka (KKK Dziki Team)

OPEN MĘŻCZYZN dystans SPEED:
1. Dawid Przybylski (KK Dziki Team Kwidzyn)
2. Mateusz Kudyk,
3. Mateusz Tengowski (KK Dziki Team Kwidzyn)

OPEN KOBIET dystans SPEED:
1. Katarzyna Grochowska (Team MX Skórcz)
2. Wiktoria Klawitter (Klub Kolarski Lew Lębork)
3. Justyna Kaszubowska-Teofilak (TA KO Team)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here