Pierwszy start Kadry Polski U17! | Puchar Czech Zadov

0

Już jutro na Pucharze Czech w Zadovie na starcie staną reprezentanci Polski w kategorii U17 (junior młodszy).

Selekcja do startu w Zadovie odbyła się na podstawie wyników z pierwszej edycji Pucharu Polski. Powołania otrzymała pierwsza piątka juniorów młodszych oraz pierwsza piątka juniorek młodszych. Nie wszyscy mogli skorzystać z powołania z różnych powodów, a ostatecznie w Zadovie nasz kraj reprezentować będzie siódemka zawodników:

Bodkowska Sara (KS Luboń Skomielna Biała)
Mazurkiewicz Hanna (Warszawski Klub Kolarski)
Klaus Kamila (Kamyk Radzymin MTB Team)
Doppke Kacper (K.S Klif Chłapowo)
Półchłopek Jakub (KS Luboń Skomielna Biała)
Hankus Piotr (Pho3nix Cycling Team)
Bakalarz Szymon (UKS Dream-Bike Bielawa)

Dalsze plany kadry U17 to: akcja szkoleniowa w połowie lipca, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (Capriasca, Szwajcaria) oraz Puchar Czech w Harrachovie.

Imprezami kwalifikacyjnymi będą: Puchar Polski w Wałbrzychu, Puchar Polski w Jeleniej Górze oraz finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Orawce. Na akcję szkoleniową oraz na Puchar Czech w Harrachovie pojedzie skład szeroki (5 dziewczyn U17 i 5 chłopców U17). Do Szwajcarii zostanie powołany wąski skład (4 chłopców U17 i 2 dziewczyny U17 – nierówny podział ze względu na specyficzny regulamin Młodzieżowych Mistrzostw Europy i rywalizację drużynową).

Warto dodać, że pierwszy raz w historii mamy młodzieżową kadrę MTB U17. Jesteśmy pełni optymizmu i nadziei, że to początek czegoś nowego, co pozwoli podnieść poziom kolarstwa MTB w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here