Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Żabiej Woli

0

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon obrał kierunek na zachodnie Mazowsze. Cykl wyścigów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, trzeci raz w historii zawitał do podwarszawskiej gminy Żabia Wola. Bazą imprezy był teren przy Szkole Podstawowej w Ojrzanowie. Frekwencja ponownie okazała się imponująca, bo na starcie mimo „majówki” stawiło się aż 500 miłośników dwóch kółek.

– Żabia Wola ma swój wyjątkowy urok i kolarski klimat – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon, Grzegorz Wajs. – Etap w Żabiej Woli jak co roku nazywamy najszybszym w naszym cyklu. Tym razem przede wszystkim liczyły się siła, wytrzymałość i szybkość.

Dystans MAX (47 km) należał do niepokonanego Karola Sładka (7R Rowmix Team), który triumfował już czwarty raz w LOTTO Poland Bike Marathon 2022. Za nim finiszowali Daniel Packi (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team) i Łukasz Woźnica (Damovo Bike Team). Wśród kobiet drugi raz w sezonie zwyciężyła Krystyna Żyżyńska-Galeńska, przed Magdaleną Kosko (obie z Damovo Bike Team) i Magdaleną Basztą (Warszawa).

Na trasie MINI (25 km) pierwsze zwycięstwo odniósł Mateusz Buczel (HPE-ESKOM), który wyprzedził Marcina Reszke (Bad Boy Bike Team) i Bartosza Bejma (Velo A Bike). W gronie kobiet też debiutancki sukces. Pierwszy raz wygrała Anna Rząsowska (Retro Stork Team), przed Marią Orszulak (GKK Opty Mazowsze) i Oliwią McFarlane (RTI Racing Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9,5 km). Zwyciężył Dawid Kaszewski (UKK Huragan Wołomin), przed Krzysztofem Paziewskim (UKS Kolarz Nadarzyn) i Marcelem Obrazińskim (Travelo MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt triumfowała Aleksandra Gajewska (Warszawski Klub Kolarski), przed Aleksandrą Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin) i Sandrą Nygą (Serock). Swoje wyścigi Mini Cross miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM najlepszy był Damovo Bike Team, przed Grupą ANG i KK Catena Wyszków, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Niewiadów Boro, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Damovo Bike Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM zwyciężył Warszawski Klub Kolarski, przed UKK Huragan Wołomin i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej triumfowali Dudkowscy, przed Wróblewskimi i Jedynakami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Gminie Żabia Wola został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Żabia Wola, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Wójt Żabiej Woli i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Gmina Żabia Wola i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na zachodnim Mazowszu. Kolejne wyścigi już w niedzielę 8 maja w podwarszawskiej Gminie Nadarzyn. Kolarskie Miasteczko znajdzie się na terenie zabytkowego Parku w Młochowie.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here