Świetna postawa młodzieżowej kadry narodowej | Puchar Świata Nove Mesto na Morave 2022

0
fot. Polski Związek Kolarski

Sobotnie zmagania w ramach Pucharu Świata objęły kategorie juniorskie oraz młodzieżowe. Jako pierwsi na linii startu pojawili się juniorzy, którzy punktualnie o 9:15 ruszyli na wymagającą, techniczną trasę. Niespełna 140 rozstawionych zawodników robiło wrażenie – w Novym Mescie nie zabrakło nikogo. W stawce odnaleźli się Polacy, a najlepiej zaprezentował się Mateusz Szyszko (Warszawski Klub Kolarski) uzyskując 14 miejsce wywalczone na finiszu. Wyniki pozostałych polskich zawodników: Brajan Świder (Pho3nix Cycling Team, 42 pozycja), Mateusz Maleszka (Centrum Rowerowe Dachland Olsztyn, 50 pozycja), Maksymilian Wiśniowski (RK Exclusive Doors MTB Team, 61 pozycja), Filip Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team, 65 pozycja), Leszek Jaśkiewicz (KKW Wałbrzych, 71 pozycja), Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin, 116 pozycja), Bartosz Bartosiewicz (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław, 125 pozycja).

 1. Gustav Pedersen (Danish National Team)
 2. Paul Schehl (German National Team)
 3. Natan Cornillon (Team Creuse Mainsat Evaux)

Wyścig juniorek od samego startu prowadziły liderki, a w głównej grupie znalazła się Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), która po zaciętej walce zameldowała się na mecie na piątej pozycji i miała okazję po raz kolejny stanąć na szerokim podium Pucharu Świata. Świetną, jedenastą lokatę wywalczyła Kinga Żur (Świętokrzyskie Cycling Academy). Nieco utrudnione zadani miały zawodniczki rozstawione w dalszych rzędach. Laura Choma (Choma Racing) zajęła 45 miejsce, a Katarzyna Praszczałek (RK Exclusive Doors MTB Team) 62.

 1. Monique Halter (Swiss National Team)
 2. Simona Spesna (JB Brunex Superior Factory Racing)
 3. Antonia Weeger (German National Team)

Popołudniu w Vysocina Arena pojawili się orlicy i już od samego początku wiadomo było, że rywale muszą pogodzić się ze zwycięstwem Chillijczyka, który dominuje od zeszłego roku Puchar Świata w tej kategorii. Daleko na starcie stali Polacy, którzy z każdym okrążeniem odrabiali starty. Najwyżej jechał Łukasz Helizanowicz (KS Luboń Skomielna Biała), który niestety musiał wycofać się z rywalizacji z powodu złamanej kierownicy. Piotr Kryński oraz Konrad Czabok (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) zajęli odpowiednio 110 i 112 miejsce.

 1. Martine Vidaurre Kossmann (Lexware Mountainbike Team)
 2. Simone Avondetto (Wilier-Pirelli Factory Team XCO)
 3. Dario Lillo (Switzerland)

Jako ostatnie wystartowały orliczki, które w większości podążały do mety na solo. Walka o podium rozegrała się już na początku rywalizacji, ale nie oznaczało to, że można odpuścić. Dziesiąty czas uzyskała Matylda Szczecińska (Kross Orlen Cycling Team), która uzyskała znacznie lepszy wynik niż tydzień wcześniej w Albstadt. Milena Drelak (RK Exclusive Doors MTB Team) zajęła 41 miejsce, Julia Zięba (Świętokrzyskie Cycling Academy) 67, a Magdalena Zawierta (Wieruszowski Klub Kolarski) nie ukończyła wyścigu.

 1. Line Burquier (Canyon CLLCTV)
 2. Puck Pieterse (Alpecin-Fenix)
 3. Giada Specia (Wilier-Pirelli Factory Team XCO)

Niezależnie od zajętych miejsc warto zauważyć u młodych zawodników chęć rozwoju i walkę o każdą pozycję na mecie. Już jutro kolejna okazja do kibicowania i śledzenia rywalizacji – zmagania elity kobiet oraz mężczyzn!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here