Szwajcaria, Austria, Holandia | podsumowanie rywalizacji na trasach XCO

0
fot. Kross Orlen Cycling Team

Ötztaler Mountainbike Festival HC, UCI Junior Series XCO Haiming

Jedni z najlepszych kolarzy górskich na świecie wybrali się do Austrii aby rywalizować podczas Ötztaler Mountainbike Festival o randze HC. Dla juniorów był to wyścig Pucharu Świata, więc na starcie nie zabrakło znanych nazwisk. Trasa zlokalizowana w malowniczej okolicy Tyrolu okazała się naprawdę wymagająca, praktycznie w pełni naturalna. Głównymi przeszkodami były kamienie i korzenie oraz strome ścianki, a sobotnie opady deszczu tylko utrudniły kolarzom zadanie.
Wyścig elity kobiet zdominowała Mona Mitterwallner, przed Lindą Indergand i Laurą Stigger. W gronie elity mężczyzn najlepszy był Thomas Litscher. Drugie miejsce uzyskał Gregor Raggl, a trzecie Karl Markt. 14 pozycje zdobyli zawodnicy KOCT – Filip Helta (elita mężczyzn) oraz Matylda Szczecińska (elita kobiet). W kategoriach juniorskich zwyciężyli Marco Betteo oraz Monique Halter, a po defekcie 18 była Laura Choma (Choma Racing).
Jak rywalizację podsumowała drużyna KOCT? Poniżej informacja prasowa:

„Za nami bardzo dobry, niedzielny występ zawodników KROSS ORLEN Cycling Team. Na czterech sportowców dwóch znalazło się w pierwszej dziesiątce. Thomas Litscher zdeklasował rywali, prowadził od początku aż do mety. Ondrej Cink był siódmy, Filip Helta czternasty, podobnie jak Matylda Szczecińska, która wyścig kobiet zakończyła na czternastej pozycji.

Trudna, wymagająca trasa, mnóstwo nierówności, wystające korzenie, a do tego ślisko z powodu porannych opadów. Właśnie w takich warunkach rywalizowali dziś sportowcy w tyrolskim Haiming. Choć warunki były niezwykle trudne zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team poradzili sobie w nich bardzo dobrze.

– Zwycięstwo Thomasa potwierdza jego doskonałą formę. Dziś nasz zawodnik odjechał całej reszcie i był nie do pokonania. Mimo, że Ondrej Cink tym razem poza podium na Ötztaler Mountainbike Festival, to jest w bardzo dobrej dyspozycji i jestem pewien, że w kolejnych wyścigach będzie zajmować wysokie pozycje. Szczególnie cieszy mnie fakt, że z wyścigu na wyścig coraz lepiej spisują się nowi zawodnicy naszego zespołu. Zarówno Filip jak i Matylda wykazują się wielką determinacją i wolą walki a warunki, które zapewnia im drużyna pozwalają im się rozwijać – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Zawody w tyrolskim Haiming były ostatnim sprawdzianem przed Pucharami Świata. Drużyna KOCT wystartuje w Pucharze Świata w Albstadt jako lider klasyfikacji drużynowej w kategorii Elita mężczyzn.”

Proffix Swiss Bike Cup Savognin UCI C1

Trasa Swiss Bike Cup w Savognin złożona była przede wszystkim z bardzo długich podjazdów i nie zawierała prawie żadnych elementów technicznych oprócz rockgardena. Zawodnicy musieli więc wykazać się dużą wytrzymałością i siłą pozwalającą przejechać kilka wymagających pętli.

W gronie kobiet z dużą przewagą linię mety minęła Ramona Forchini, drugą lokatę wywalczyła Seraina Laugger, a trzecią Ginia Caluori. Na szóstym miejscu zmagania ukończyła Paula Gorycka (Strüby-BiXS Team). Wyścig mężczyzn także przebiegał pod dyktando Szwajcarów. Zwyciężył Albin Vital, drugi był Andri Frischknecht, a trzeci Joel Roth.

Dostępny jest zapis relacji live z wyścigu kobiet i mężczyzn.

Wyniki

fot. //www.facebook.com/3nationscupmtb

3 Nations Cup: OpFietse MTB Race Wijster UCI C1 

Mogłoby się wydawać, że 3 Nations Cup to miejscowy wyścig w Holandii, choć z uwagi na rangę UCI C1 na starcie stanęli nie tylko lokalni zawodnicy. W elicie kobiet kibice mogli obserwować światowe gwiazdy kolarstwa przełajowego, które uzyskały na mecie pierwsze dwie pozycje. Zwyciężyła Fem van Empel przed Puck Pieterse. Na najniższym stopniu podium stanęła zaś Sophie von Berswordt. W gronie mężczyzn po zaciętej walce wygrał Samuel Gaze uzyskując nad kolejnym zawodnikiem ponad pół minuty przewagi. Drugie miejsce wywalczył Jarne Vandersteen, a trzecie Jens Schuermans.

Wyniki

W dniach 6-8 maja w Albstadt odbędzie się Puchar Świata XCC oraz XCO, który jest głównym celem kolarzy na najbliższy weekend.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here