Tom Pidcock na starcie Pucharu Świata XCO!

0
fot. Redbull TV

Tom Pidcock to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników na świecie, choć ma dopiero 22 lata. Brytyjczyk w sezonie 2021 został Mistrzem Olimpijskim w kolarstwie górskim oraz zdobył tytuł przełajowego Mistrza Świata. Pidcock z powodzeniem ściga się także na szosie, a we wszystkich odmianach kolarstwa reprezentuje drużynę Ineos Grenadiers.

Zawodnik poinformował na swoim profilu na Instagramie o tym, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pojawi się na starcie dwóch najbliższych odsłon Pucharu Świata XCC oraz XCO – w Albstadt (6-8 maja) oraz Novym Mescie na Morave (13-15 maja). Brytyjczyk ma już za sobą kilka startów w jednodniowych klasykach na szosie, choć początek sezonu wiązał się dla niego z różnymi niepowodzeniami. Puchar Świata MTB będzie więc pierwszym poważnym sprawdzianem formy.

W zeszłym roku Pidcock triumfował w Pucharze Świata XCO w Czechach, a w Albstadt przebił się z setnego miejsca startowego na piątą pozycję na mecie. Czy w tym roku Tom zaprezentuje równie dobrą formę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here