Zawodnicy Kross Orlen Cycling Team na podium w Pucharze Słowacji UCI C1 | Drozdovo 2022

Rewelacyjny występ zawodników KROSS ORLEN Cycling Team w słowackim Drozdovie! Wszyscy sportowcy zajęli miejsca na podium. Aleksandra Podgórska była pierwsza wśród pań a Bartłomiej Wawak pierwszy wśród panów.

0

Dla drużyny był to jeden z najlepszych wyścigów w tym sezonie. Wszyscy zawodnicy KOCT startujący dziś na Słowacji zajęli miejsca na podium. Aleksandra Podgórska była pierwsza, Matylda Szczecińska druga w rywalizacji kobiet. W wyścigu mężczyzn na najwyższym podium stanął Bartłomiej Wawak a Filip Helta był trzeci.

To był trudny, wymagający i intensywny wyścig. Zawody w kategorii UCI C1 zaliczane są do Pucharu Słowacji. Trasa w Drozdovie była ciężka, bardzo trudna obfitująca w wymagające zjazdy. W dużej część biegła po stoku narciarskim a także po trasach wykorzystywanych przez kolarzy w bike-parku. Wszyscy zawodnicy KOCT poradzili sobie w tych warunkach bardzo dobrze i finalnie zameldowali się na mecie na zwycięskich pozycjach.

 

– W niedzielnym wyścigu nasi zawodnicy pokazali niezwykłą chęć walki, determinację i wytrwałość w walce o jak najlepszy wynik. Efekty są naprawdę imponujące, cała czwórka zajęła miejsca na podium. Jest to doskonały wynik i ten dzień to prawdziwe święto dla całej drużyny. Bardzo gratuluje wszystkim zawodnikom i liczę na to, że w kolejnych startach także będziemy mieć tak duże powody do radości. Dla osobiście to kolejny dowód na to, że trud przygotowań i treningi przynoszą oczekiwane rezultaty – komentował starty Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

– Ta wygrana niezwykle mnie cieszy. To był dobry wyścig, prowadziłam niemal od samego początku i cały czas powiększałam przewagę nad innymi zawodniczkami. Cieszy mnie też fakt, że zdobyłam aż 60 punktów UCI dzięki czemu będę mogła liczyć na lepsze rozstawienie w kolejnych wyścigach – komentuje na mecie Aleksandra Podgórska.

Kolejny start już za tydzień, tym razem w Jeleniej Górze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here