Nowa lokalizacja na mapie Pucharu Mazowsza! | zapowiedź czwartej edycji

0

Już 11 czerwca w Łaskarzewie odbędzie się czwarta edycja tegorocznego Pucharu Mazowsza MTB XCO. Cykl przeznaczony jest dla wszystkich – zarówno amatorów i dzieci jak i profesjonalistów, czyli zawodników z licencją.

Trasa w Łaskarzewie to nowość na mapie PM. Przygotowana pętla to 4 kilometry leśnych singli i około 100 metrów przewyższenia, co czyni ją jedna z najciekawszych na Mazowszu. Nie zabraknie sztywnych i krótkich podjazdów, zakrętów, piachu i korzeni oraz urozmaiconych zjazdów. Pokonanie kilku okrążeń wymaga dużej sprawności oraz przyzwyczajenia do interwałowego wysiłku. Żaki i wentylki pojadą skróconą wersją trasy, co nie oznacza, że będzie ona prostsza.

Rywalizacja najmłodszych adeptów kolarstwa, czyli wentylków oraz żaków podzielona jest na dwa etapy – sekcję techniczną oraz wyścig na głównej pętli. Starsi skupią się na zmaganiach cross country, a w zależności od kategorii wyścig będzie składał się z odpowiedniej liczby rund którą należy pokonać. W klasyfikacji generalnej elity prowadzą aktualnie Patrycja Piotrowska oraz Maciej Jeziorski. Zapowiada się jednak walka we wszystkich kategoriach! Kolejna, ostatnia edycja Pucharu Mazowsza odbędzie się bowiem już po wakacjach. Wyścig w najbliższą sobotę jest więc jedną z ostatnich okazji w tym sezonie do sprawdzenia swoich umiejętności na mazowieckich trasach XCO.

Harmonogram startów:

09:00 – Rozpoczęcie pracy biura zawodów, zgłaszanie uczestników
10:00 – 12:30 – Wentylki, Żak I i Żak II M/K (część I – sekcje techniczne)
10:00 – Młodziczka, Młodzik, Juniorka młodsza
10:50 – dekoracja
11:00 – Junior Młodszy, Masters II, Juniorka, Elita Kobiet, Kobiety Lejdis
12:20 – dekoracja
12:45 – Wentylki (część II – wyścig na mini pętli)
13:00 – Żak I i Żak II (część II – wyścig na skróconej pętli)
13:30 – dekoracja
13:40 – Junior, Masters I, Elita, Orlik
14:45 – dekoracja

Strona internetowa | Facebook | Zapisy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here