Gravel Adventure presented by Eroe.cc 18 czerwca w Górach Izerskich

0

Wśród kolarskich wydarzeń i wyścigów „dla każdego” pojawia się właśnie mocny faworyt. Gravel Adventure w Świeradowie – Zdroju, z trasą poprowadzoną po szutrach Gór Izerskich, na pewno będzie jednym z najważniejszych startów dla tych, którzy już na punkcie graveli oszaleli i dostrzegli ich wszechstronność i uniwersalność, ale też dla tych, którzy szukają miłego przerywnika od ścigania się na szosie czy w maratonach MTB. Tu warto od razu zakomunikować rzecz bardzo ważną: można w tym wyścigu startować na rowerach górskich oraz trekkingowych.

Zawody są częścią międzynarodowej serii Trek UCI Gravel World Series i polską eliminacją do tegorocznych Mistrzostw Świata. Wyścigi cyklu odbywają się w dwunastu krajach, w tym w Polsce. Świeradów i Góry Izerskie wydają się być wymarzonym miejscem do tego typu rywalizacji i w zasadzie można podejrzewać, że natura chyba miała w planach jazdę na gravelu w tej części Sudetów.

Amatorów powinna zachęcić szeroka gama kategorii wiekowych, w których droga do podium może być czasem zaskakująco krótka oraz towarzysząca takim zawodom aura prawdziwej kolarskiej przygody i okazja do sprawdzenia czegoś zupełnie nowego – jeśli chodzi o imprezy kolarskie organizowane w Polsce. Dorzućmy do tego czekające na zawodników pamiątkowe medale, dyplomy i koszulki, doskonale oznakowaną i zabezpieczoną trasę i wiele innych elementów, które muszą towarzyszyć dobrze zorganizowanym zawodom. Team Grabek Promotion, który to wydarzenie przygotowuje to marka znana i doświadczona i bez wątpienia godna zaufania oraz gwarantująca wysoki poziom organizacji. Bike Maraton, Szosowy Klasyk, Bike Adventure, Uphill Race Śnieżka czy Jelenia Góra Trophy Maja MTB Race to tylko niektóre imprezy organizowane przez ekipę Macieja Grabka. Gravel Adventure presented by Eroe.cc czeka aby do tej grupy dołączyć.

Baza wyścigu znajdować się będzie pod dolną stacją kolei gondolowej SKI & SUN w Świeradowie – Zdroju. Termin promocyjnej, obniżonej opłaty startowej obowiązuje do 10 czerwca. Swój udział zapowiedzieli, m.in. Maja Włoszczowska, Przemysław Niemiec i Bartosz Huzarski. Będzie więc okazja aby sprawdzić formę gwiazd polskiego kolarstwa!

Do wyboru mamy trzy dystanse: Gran Fondo na dystansie 100 km, Medio na dystansie 67 km i Mini dające 39 km. Limit czasu na przejechanie 100 km to 10 godzin. 7 godzin musi wystarczyć na pokonanie średniego dystansu, a 5 na przejechanie Mini.

Tak prezentują się trasy Gravel Adventure:

https://www.graveladventure.pl/trasy/

Link do zapisów i rejestracji zawodników:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6837

Więcej na: https://www.graveladventure.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here