Historyczne Mistrzostwa Europy w Maratonie MTB

0

Dwudzieste Mistrzostwa Europy w maratonie MTB przeszły już do historii. Kolarze rywalizowali na trzech dystansach: 100 kilometrów/2250 metrów przewyższenia, 90 kilometrów/1980 metrów przewyższenia oraz 70 kilometrów/1550 metrów przewyższenia.  Pierwszy z zawodników elity mężczyzn pokonał najdłuższą pętlę w niespełna cztery godziny.

W elicie zwyciężył Fabian Rabensteiner – triumfator jednego z etapów tegorocznego Cape Epic oderwał się od Krzysztofa Łukasika (JBG2 Cryospace) na 4 kilometry przed końcem zmagań. To właśnie ten atak był decydujący, bowiem Polak przekroczył metę na drugiej pozycji. Podium dopełnił Jaroslav Kulhavy, były Mistrz Olimpijski i wielokrotny Mistrz Świata w kolarstwie cross country. W pierwszej dziesiątce zameldował się także Paweł Bernas (JBG2 Cryospace), który ukończył wyścig na siódmej pozycji. Pozostali Polacy na dalszych lokatach:

Karol Rożek (7R Rowmix Team p/b 72D) – miejsce 20
Michał Glanz (JBG2 Cryospace) – miejsce 21
Michał Paluta (JBG2 Cryospace) – miejsce 41
Mariusz Kozak (7R Rowmix Team p/b 72D) – miejsce 52
Karol Ostaszewski (JBG2 Cryospace) – miejsce 53

Swój czas mieli także Mastersi. W kategorii wiekowej 60-64 triumfował Jacek Brzózka (JBG2 Cryospace), który uzyskał tytuł Mistrza Europy z przewagą kilkudziesięciu minut. W gronie Mastersów 40-44 na 10 miejscu zameldował się Krzysztof Krzywy (Cycling Planet). Karol Mielnik (Niezrzeszony) i Paweł Gaca (Niezrzeszony) nie ukończyli rywalizacji.

Tytuł Mistrzyni Europy w gronie elity kobiet obroniła Hiszpanka, Natalia Fischer Egusquiza. Kilka minut po niej na mecie pojawiła się Janina Wüst dla której medal był niemałym zaskoczeniem, ponieważ zawodniczka dopiero niedawno rozpoczęła swoją przygodę z maratonem. Na najniższym stopniu podium stanęła Claudia Peretti. Pierwsza z Polek, Aleksandra Andrzejewska, (CST Accent MTB Team) zajęła piąte miejsce, a Paula Budzyńska (Cyklo Kwidzyn) była 22.

W stawce kobiet Masters 40-44 brązowy medal i tytuł II Vice-Mistrzyni Europy wywalczyła Anna Urban (BMC Poland).

Szczegółowe wyniki 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here