Krzysztof Łukasik klasą dla siebie. W elicie kobiet najlepsza Klaudia Cichacka. Puchar Polski XCM i Bike Maraton Szklarska Poręba

0

Kolejna runda Pucharu Polski XCM odbyła się w minioną sobotę w ramach Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie. Mało zachęcające prognozy pogody zatrzymały wielu zawodników w domach, a pytania uczestników o ewentualne odwołanie zawodów pojawiały się jeszcze w sobotni poranek – mimo, że nad Karkonoszami świeciło już słońce, a ulewne deszcze i burze przeszły nad okolicą poprzedniego wieczora i w nocy. Oczywiście nikt z organizatorów nie brał takiego scenariusza pod uwagę i wszystko odbyło się zgodnie z planem. Lekka mżawka tuż przed starem to jedyny opad tego dnia, a pogoda była po prostu wyśmienita.

80 kilometrów dystansu GIGA najszybciej pokonał świeżo upieczony srebrny medalista Mistrzostw Europy Krzysztof Łukasik. Jako jedyny pokonał tę trasę w czasie poniżej czterech godzin i bezapelacyjnie oraz zasłużenie zgarnął wygraną w klasyfikacji PRO BM oraz w elicie PP. Drugi na mecie był Paweł Bernas, a trzeci Karol Ostaszewski. Całe podium dla JBG2 Cryospace. W elicie pań pierwsze miejsce dla Klaudii Cichackiej (metrobikes.pl), drugie dla Izabeli Kamińskiej (sklepbicykl.pl/ perfectsource), a trzecie dla Eweliny Cywińskiej (Majbike Team).

Leszek Jaśkiewicz (KKW Wałbrzych) w znakomitym stylu wygrał dystans MEGA, Bartosz Janowski (SUP Lifting MTB Team Bugla Bike Service) był drugi, a Michał Nowak (Emka Inwest Ds. Team) był trzeci. W klasyfikacji open kobiet zwycięstwo wywalczyła Alicja Marciniec (Verge Sport), druga do mety dojechała Magdalena Wojtyła (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team), a trzecie miejsce zajęła Alina Serafin (THP Team).

Jeśli chodzi o dystans CLASSIC, to mieliśmy też tego dnia dodatkową klasyfikację dla mieszkańców Powiatu Karkonoskiego, a najszybszy w całej stawce był Michał Decewicz (Prorowery Racing Team). Drugie miejsce na podium przypadło Zbigniewowi Kowalewskiemu (Elmar Team), a trzecie Dawidowi Romanowskiemu (Yolobike Marba MTB). Wśród kobiet najlepsza była w Szklarskiej Ukrainka Yevheniia Parkhomienko, która przyjechała w Karkonosze z Gdańska. Druga lokata dla Martyny Wiśniewskiej (Zarębski Team), a trzecia dla Magdaleny Góry (Nextie Bike Team).

Jakub Sejda był najszybszym zawodnikiem dystansu FUN, a Marta Kozak najszybszą zawodniczką.

W klasyfikacjach drużynowych (open, sportowej i w klasyfikacji muszkieterów) potrójny sukces zanotowali zawodnicy i zawodniczki teamu STS Extreme Strzelin Grom Bike, zdobywając trzy pierwsze miejsca. W klasyfikacji młodzieżowej zwycięstwo dla Jeleniogórskiego Klubu Kolarskiego. Najlepszą kolarską rodziną Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie został team państwa Marcińców.

Komplet wyników BM w Szklarskiej Porębie: https://wyniki.datasport.pl/results3630/

Kolejna edycja Bike Maratonu odbędzie się 16 lipca w Bielawie. Na dystansie GIGA czeka tam 100 km, więc będzie to edycja „ultra” – z dystansem zarezerwowanym wcześniej dla Szklarskiej Poręby. Czas więc na „setkę” w Górach Sowich!

Natomiast w najbliższy czwartek zaczyna się pod Szrenicą czterodniowy wyścig MTB – Bike Adventure.

https://bikemaraton.com.pl/

https://bikeadventure.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here