MH Automatyka Pomerania MTB Maraton Lębork 06.06.2022 – relacja

0

6 Czerwca to data, którą na długo zapamiętają wszyscy uczestnicy minionego maratonu MH Automatyka Pomerania MTB Maraton #Krefta w Lęborku.

Oprócz trudnej pod względem wytrzymałościowym oraz technicznym trasy uczestnicy musieli zmagać się z wysoką temperaturą oraz mocno zarośniętym lasem, który po ostatnich opadach był nie do poznania.

Organizatorzy przygotowali pętlę o długości 33 kilometrów z przewężeniami ponad 800 metrów. Czołówka dystansu MEGA (2 pętle) pokonała je w czasie poniżej 3 godzin, co jest uważane za bardzo dobry wynik. Na koronnym dystansie wygrał po samotnym finiszu Michał Bogdziewicz (Bogdziewicz Team Cumulus) a pośród Pań Anna Kołatka z KKK Dziki Team Kwidzyn. Dystans ten okazał się dla wielu morderczy szczególnie z powodu ostatnich pięciu kilometrów, gdzie na uczestników czekała przeprawa przez trudną technicznie pętlę XC.

Na dystansie SPEED najlepszy okazał się zawodnik lokalnego klubu kolarskiego LEW Lębork – Arkadiusz Petka, który, jak sam przyznał, dopiero na końcówce uciekł rywalowi a znajomość trasy była na jego korzyść. Pośród kobiet także najlepsza okazała się lokalna zawodniczka Agnieszka Pieper z KK Lew Lębork, dla której wygrana na swoim terenie liczy się podwójnie.

Cykl maratonów POMERANIA MTB powróci za miesiąc 7 Lipca, gdzie uczestnicy spotkają się w malowniczej gminie Trąbki Wielkie a na nich czeka zupełnie inna trasa oraz nowy gospodarz zawodów – Osada 49.

TOP3 MEGA (mężczyźni):
1. Michał Bogdziewicz (Bogdziewicz Team Cumulus)
2. Piotr Rzeszutek (KK Lew Lębork)
3. Łukasz Derheld (Bertand Okna Trek Gdynia)

TOP3 MEGA (kobiety):
1. Anna Kołatka (KKK Dziki Team Kwidzyn)
2. Iwona Joskowska (Majbike Team)
3. Monika Kulling

TOP3 SPEED (mężczyźni):
1. Arek Petka (KK Lew Lębork)
2. Damian Ciba (TA KO Team)
3. Dawid Przybylski (KKK Dziki Team)

TOP3 SPEED (kobiety):
1. Agnieszka Pieper (KK Lew Lębork)
2. Justyna Machowska (Rowerowe Przymorze)
3. Ania Krawiec (MKK PST MISTRAL LĘBORK)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here