Nino Schurter i Rebecca Mcconnell bronią klasyfikacji generalnej | zapowiedź Pucharu Świata XCC i XCO #4 Leogang

Było Petropolis, Albstadt oraz Nove Mesto na Morave, a w końcu przyszedł czas na Leogang. To tutaj wystartuje czwarta runda PŚ w short tracku, cross country, ale również downhillu.

0
fot. Max Fuchs

Trasa w Leogang nie wybacza błędów i słabej dyspozycji. Długie podjazdy pomagają w budowaniu przewagi nad rywalami, a 220 metrów przewyższenia na niespełna 3,5 kilometrowej pętli to nie lada wyzwanie. Urozmaicona i selektywna zawiera także wiele naturalnych elementów technicznych w postaci stromych zjazdów obfitych w kamienie i korzenie. Aktualnie w Leogang dodatkowym utrudnieniem jest pogoda, a opady deszczu sprawiły, że na trasie znajduje się duża ilość błota.

Polski akcent w rywalizacji DH

Rywalizacja rozpocznie się od piątkowych eliminacji w downhillu, gdzie zawodnicy będą walczyć o kwalifikacje do finału zjazdu. Amaury Pierron oraz Camille Balanche to doświadczeni faworyci, którym niełatwo jest zagrozić. Na starcie reprezentanci drużyny Gravity Revolt/Antidote Bikes – Damian Konstanty, Sebastian Podgórski, Wojciech Ranosz oraz Kacper Gawlak-Socek.

XCC x XCO

Świetnie rozegrany przez Lucę Schwarzbauera short track w NMNM napawa nadzieją na to, że Niemiec zanotuje kolejny dobry start w tej dyscyplinie. W elicie kobiet klasyfikację dominuje aktualnie Rebecca Mcconnell.

W „generalce” całego Pucharu Świata Australijka ma ogromną przewagę, co nie oznacza, że pozostałe rywalki odpuszczą walkę o najwyższe lokaty. Z tyłu między innymi Loana Lecomte, Anne Terpstra czy też dwie znakomite Austriaczki, Mona Mitterwallner oraz Laura Stigger, które na swoim terenie na pewno będą chciały zaprezentować się z jak najlepszej strony. W stawce Polki: Paula Gorycka (Struby-Bixs Team), Aleksandra Podgórska (Kross Orlen Cycling Team), Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski) i Gabriela Wojtyła (Superior Zator). W zmaganiach orliczek weźmie udział Matylda Szczecińska (Kross Orlen Cycling Team), której start przypada na niedzielny poranek.

W stawce mężczyzn cały czas świetnie prezentuje się Nino Schurter, którego być może tym razem ominie pech i zdoła stanąć na najwyższym stopniu podium – pod nieobecność Thomasa Pidcocka oraz Mathieu Van der Poela będzie mu na pewno prościej. Na rewanż po Novym Mescie z pewnością czeka Vlad Dascalu, a duże ambicje ma w tym sezonie Alan Hatherly. Nie zabraknie także francuskiego akcentu, bo na starcie staną Tituan Carod oraz Maxime Marotte. Polscy kibice na pewno ucieszą się na wieść, że w wyścigu zobaczymy Filipa Heltę (Kross Orlen Cycling Team), Karola Ostaszewskiego (JBG2 Cryospace) oraz Bartłomieja Wawaka (Kross orlen Cycling Team).

Harmonogram zmagań transmitowanych w Redbull TV

Piątek:
17:30 – short track (elita kobiet)
18:15 – short track (elita mężczyzn)

Sobota:
12:25 – finał DHI (elita kobiet)
13:45 – finał DHI (elita mężczyzn)

Niedziela:
12:00 – cross country (elita kobiet)
14:30 – cross country (elita mężczyzn)

Więcej informacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here