Udany występ zawodników KROSS ORLEN Cycling Team w Pucharze Świata w austriackim Leogang

Zawodnicy drużyny wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN zajęli dobre miejsca podczas wczorajszego wyścigu w Pucharze Świata w Austrii. Matylda Szczecińska zajęła 11 miejsce w kategorii U23. Ondrej Cink był 14, Bartłomiej Wawak 18, a Thomas Litscher 22, który wraca do ścigania po przerwie spowodowanej kontuzją i chorobą. Aleksandra Podgórska ukończyła wyścig na 44 miejscu, dalszą lokatę zajął Filip Helta.

0

Trasa w austriackim Leogang to prawdziwe wyzwanie nawet dla najlepszych zawodników, z dwoma bardzo długimi i wymagającymi podjazdami. Dopiero dzisiaj w Leogang wyszło słońce, które osuszyło nieco wystające korzenie i błoto po kilku dniach deszczu. W takich warunkach ścigała się elita kolarstwa górskiego, a wśród nich najlepsi zawodnicy z KOCT. Najlepszy rezultat w kategorii U23 wywalczyła Matylda Szczecińska zajmując 11 miejsce. Ondrej Cink w elicie mężczyzn był 14, a Bartłomiej Wawak 18. Thomas Litscher ukończył wyścig na miejscu 22, natomiast Filip Helta zdobył swoje pierwszej punkty w Pucharze Świata finiszując na 56 pozycji. W wyścigu elity kobiet Aleksandra Podgórska zajęła 44 miejsce.

– W tym tygodniu w Pucharze Świata nie udało nam się dotrzeć na podium, ale cieszy mnie dobra dyspozycja zawodników oraz ich progres. Na pewno chcieliśmy osiągnąć nieco więcej, ale wszystko idzie w dobrą stronę. Cieszę się, że jesteśmy cali i zdrowi po tym trudnym weekendzie i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Przed nami jeszcze pięć rund Pucharu Świata, podczas których będziemy walczyć z całą mocą o jak najlepsze lokaty – mówił po wyścigu w Austrii Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Już za tydzień najlepsi zawodnicy kolarstwa górskiego, w tym z grupy KOCT, wystartują w Polsce podczas wyścigu Górale na Start w Wałbrzychu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here