Zmiana zasad kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB

0

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży MTB to impreza rangi Mistrzostw Polski, przeznaczona dla kategorii juniorów młodszych i juniorek młodszych. Finał rozgrywany jest rokrocznie po przeprowadzeniu eliminacji w których zawodniczki i zawodnicy walczą o punkty do klasyfikacji generalnej. Koszulkę z orłem na piersi zdobywa ten, który wygra w finale – a do niego kwalifikowało się 40 najlepszych zawodników i 20 zawodniczek. Tak było przez kilka lat.

W 2020 roku pomysł ten został porzucony na rzecz włączenia rywalizacji tych kategorii wiekowych do oficjalnych Mistrzostw Polski. Przez dwa lata na starcie mógł więc stanąć każdy, bez względu na liczbę uzyskanych w rankingu OOM czy też Pucharu Polski punktów.

W tym roku powrócono do formuły OOM i ogłoszono, że w sezonie 2022 organizatorem Olimpiady Młodzieży jest Małopolska, a jako lokalizację wybrano Orawkę. Warunkiem kwalifikacji do finału było uzyskanie minimum jednego punktu w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Dziś na stronie Polskiego Związku Kolarskiego pojawił się jednak nowy regulamin, który z niewiadomych przyczyn ogranicza liczbę dopuszczonych do startu kolarzy do 45 juniorów młodszych i 15 juniorek młodszych:

W związku z tym osoby, które widnieją w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, ale nie zmieściły się w limicie zawodników, nie są dopuszczone do startu.

W aktualnej klasyfikacji prowadzą Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski) oraz Jakub Półchłopek (KS Luboń Skomielna Biała).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here