Szósta szansa na zwycięstwo | Puchar Świata #6 XCC/XCO/DHI Vallnord Pal Arinsal

Dopiero co zakończyły się zmagania w Pucharze Świata MTB w Lenzerheide, a już dziś kolarze ponownie staną na starcie kolejnej edycji tego cyklu, tym razem w Andorze, w miejscowości Vallnord Pal Arinsal.

0
fot. Redbull TV

Vallnord Pal Arinsal to popularny ośrodek narciarski, ale też doskonałe miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego. Bliskość Pirenejów sprawia, że wymagających i malowniczych tras tam nie brakuje. Bike Park La Massana oferuje naturalną, pełną technicznych przeszkód rundę o długości czterech kilometrów. Miejscowość położona jest na wysokości 1900 m.n.p.m., co na pewno będzie stanowiło dodatkową trudność dla zawodników, którzy potrzebują czasu na aklimatyzację i adaptację do takich warunków.

Short track i kwalifikacje DH – piątek (15.07.)

W piątek wieczorem wystartuje wyścig XCC, a na starcie zobaczymy zapewne Paulę Gorycką (STRÜBY BiXS Team) oraz Bartłomieja Wawaka (Kross Orlen Cycling Team). Tego dnia odbędą się także kwalifikacje do finałów DH.

Zmagania główne kategorii U23 i elity – niedziela (17.07.) 

O poranku wystartują orliczki i tutaj kibicować możemy Matyldzie Szczecińskiej (Kross Orlen Cycling Team). Potem przyjdzie czas na zaciętą walkę elity kobiet – wiadomo już, że na starcie nie pojawi się aktualna liderka PŚ, Loana Lecomte. Największe szanse na powrót na pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej ma więc Rebecca Mcconnell. Na starcie jedna Polka, Paula Gorycka (STRÜBY BiXS Team). Wśród mężczyzn stale rośnie presja związana z chęcią pobicia rekordu zwycięstw w Pucharze Świata przez Nino Schurtera – zwłaszcza po ostatniej walce Szwajcarów w Lenzerheide. Może być więc ciekawie! Do walki włączy się na pewno Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team).

Zmagania XCC, finały DH oraz główne wyścigi XCO elity mężczyzn i kobiet można śledzić poprzez relację live w Redbull TV.

Godziny transmisji poszczególnych zmagań:
XCC elita kobiet i mężczyzn – piątek, 17:20
DH kobiet (finały) – sobota, 12:25
DH mężczyzn (finały) – sobota, 13:45
XCO elita kobiet – niedziela, 12:00
XCO elita mężczyzn – niedziela, 14:30

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here