Dwa tytuły Mistrza Polski oraz Mistrzostwo Czech zdobyli w ostatni weekend zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team

0

Za nami świetny weekend dla zawodników grupy kolarskiej wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. Wczoraj Ondrej Cink nie mając sobie równych z dużą przewagą zdobył tytuł Mistrza Czech. Podczas dzisiejszych wyścigów Matylda Szczecińska została Mistrzynią Polski U23, natomiast Bartłomiej Wawak zdobył tytuł Mistrza Polski. Filip Helta w elicie mężczyzn finiszował na trzeciej pozycji, a Aleksandra Podgórska była czwarta w elicie kobiet.

To był weekend bardzo udanych startów dla zawodników z grupy kolarskiej KOCT. W Boguszowie – Gorcach, w świetnych warunkach pogodowych i przy gorącym dopingu licznie zgromadzonych kibiców, Bartłomiej Wawak z miażdżącą przewagą zdobył tytuł Mistrza Polski cross country. Już na starcie odjechał innym zawodnikom i przez cały wyścig kontrolował sytuację, docierając na linię mety z ogromną, półtoraminutową przewagą nad kolejnym zawodnikiem. Na podium, z lokatą numer 3 zameldował się kolejny zawodnik KOCT, Filip Helta. W wyścigu elity kobiet Aleksandra Podgórska zajęła czwarte miejsce, natomiast Matylda Szczecińska, choć przez dłuższy czas prowadziła stawkę, to straciła nieco siły i po kłopotach technicznych metę przekroczyła jako szósta, na pocieszenie uzyskując tytuł Mistrzyni Polski w kategorii do lat 23. Wczoraj w Czechach Ondrej Cink z KOCT zdobył tytuł Mistrza Czech, również docierając na metę z dużą przewagą.

– Jestem bardzo zadowolony ze startów naszych zawodników w ostatni weekend i cieszę się z mistrzowskich tytułów, zarówno Ondreja Cinka jak i Bartłomieja Wawaka, który po to trofeum sięga po raz kolejny. Wszyscy w zespole czujemy trochę niedosyt po wynikach kobiet, ale to już za nami, jedziemy dalej i już szykujemy się do kolejnego startu w Pucharze Świata w USA – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Zawodnicy KOCT już za tydzień wystartują podczas wyścigów Pucharu Świata w amerykańskim Snowshoe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here