Lato się kręci: Olsztyn Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Lato może kojarzyć się z kręconymi lodami. Z kręcącymi się wiatrakami. Ale w Olsztynie lato kojarzyć się będzie z wykręcaniem najlepszych czasów przez zawodniczki oraz zawodników startujących w kolejnym maratonie Mazovii.

0

Peleton Mazovii zawitał do Olsztyna już po raz dwunasty. Olsztyńskie krajobrazy oraz życzliwość tutejszych władz sprzyjają organizacji maratonów MTB. Wypad do stolicy Warmii i Mazur wypada zazwyczaj w okolicach lata i stanowi on przyjemną odskocznię od mazowieckich równin. Zawodniczki i zawodnicy są już zaprawieni w bojach, a ich mięśnie gotowe są do ostrzejszego wysiłku. Dlatego nic dziwnego, że w jubileuszowym roku Mazovii, świętującej swoje osiemnaste urodziny, wyprawy do Olsztyna zabraknąć nie mogło. Na zawodach w Olsztynie zabraknąć nie mogło także prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, który jak przystało na rasowego gospodarza, swoim życzliwym uśmiechem i dobrym słowem pozdrawiał kolarzy szykujących się do startu.

Miasto powitało kolarzy całym swoim dobrodziejstwem inwentarza. Wymagające singletracki czy skutecznie hamujące entuzjazm rozpędzonych zawodników podjazdy sprawiają, że zmagania na olsztyńskiej trasie zawsze dają się mocno we znaki. Przygotowane przez drużynę Cezarego Zamany strzałki tak prowadziły peleton przez dystanse Pro i Fit, aby nawet na najbardziej szalonej sekwencji zakrętów nie dało się pogubić.

Na trasie dystansu Pro najlepiej odnalazła się Aldona Trzebiatowska (Bogdziewicz Team Cumulus), która na metę dojechała z czasem 01:46:05. Druga była Adrianna Owczarek (Komorniki MTB Team, 01:47:47), a trzecia Emilia Andrzejczyk (Damar Transport, 01:48:01). Wśród panów na tym koronnym dystansie triumfował Grzegorz Maleszka (Dachland Centrum Rowerowe Olsztyn Team), który na mecie zameldował się z wynikiem 01:18:09. Wyprzedził Mateusza Maleszkę (Dachland Centrum Rowerowe Olsztyn Team) 01:18:10) oraz Wojciecha Dąbkowskiego (Logwin Poland, 01:22:45). Pośród pań rywalizujących na dystansie Fit bezkonkurencyjna okazała się Kornelia Obrazińska (Travelo MTB Team) kończąc jazdę z wynikiem 00:43:24. Za sobą zostawiła Maję Kateszczenko (MTB Ełk Prostki, 00:43:44) oraz Magdalenę Bielecką (Zerwani z Łańcucha, 00:45:31). W męskiej rywalizacji na Fit triumfował Leszek Hoppe (Baszta Bytow), który na mecie zameldował się po 00:35:54. Następny finiszował Maksymilian Wierzbicki (MTB Ełk Prostki, 00:36:34), a po nim Arkadiusz Bińczak (Cyklo Kwidzyn, 00:36:53).

Siły po wyczerpującym, prowadzonym w wysokim tempie maratonie można było zregenerować w bazie zawodów położnej przy jeziorze oraz Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego. W dniu, gdy lato tak intensywnie dawało o sobie znać, nie można było wymarzyć sobie innej lokalizacji. Trudno też wymarzyć sobie ciekawszy start sportowych wakacji.

„Mimo że nad maratonem w Olsztynie pracuję już po raz dwunasty, to za każdym razem przykładam się do przygotowań tak, jak gdybym miał tutaj debiutować. Ciężka praca przy wytyczaniu tras oraz dopieszczenie zaplecza organizacyjnego sprawiają, że zawodnicy wyjeżdżają z Olsztyna zmęczeni, ale zadowoleni” – podkreśla Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Fantastyczne jest to, że na zawodach mieliśmy kolarzy w każdym wieku. Głód sportowych emocji doskwiera zarówno dzieciom, jak i młodzieży czy dorosłym” – zauważa triumfator Tour de Pologne z 2003 roku.

Ów głód będzie można zaspokoić już niebawem. Oto bowiem 19 lipca Cezary Zamana zaprasza na Lubelszczyznę i gravelowy wyścig w Janowie Lubelskim. A w ostatnią niedzielę miesiąca, czyli 31 lipca peleton Mazovii wraca nad jeziora – do miss piękności lata, czyli Brodnicy. Wszelkie informacje o zawodach można znaleźć na stronie www.mazoviamtb.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here