Mgliste Snowshoe | zapowiedź Pucharu Świata XCC/XCO/DHI #7

0
Sina_Frei_SUi

Puchar Świata w kolarstwie górskim jest już dawno za półmetkiem. Siódma z dziewięciu edycji zawita za Ocean, bo aż do Stanów Zjednoczonych i znanej kolarzom lokalizacji, czyli Snowshoe. To niewątpliwie wyjątkowa edycja PŚ właśnie ze względu na odległość jaką muszą pokonać zawodnicy podróżujący z Europy. Dodatkowym utrudnieniem na miejscu jest pogoda, która wskazuje aktualnie około 20 stopni i opady deszczu, a cała trasa osnuta jest mgłą. Pętla jest techniczna i wymagająca fizycznie, a runda kończy się widowiskowym finiszem. Będzie się działo!

Short track i kwalifikacje DH – piątek (29.07.)

W piątek wieczorem wystartuje wyścig XCC. W rywalizacji weźmie zapewne udział Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team), który będzie jedynym reprezentantem Polski w tej odsłonie Pucharu Świata.

Zmagania główne kategorii U23 i elity – niedziela (31.07.) 

O poranku wystartują kategorie młodzieżowe, a potem przyjdzie czas na elitę. Wśród kobiet zabraknie Loany Lecomte oraz Evie Richards, ale nie oznacza to, że nie ujrzymy zaciętego pojedynku. Na linii startu nadal chociażby Rebecca Mcconnell, Jenny Rissveds, Mona Mitterwallner czy też Anne Terpstra. W gronie mężczyzn na próżno szukać na trasie Mathiasa Fluckigera, co otwiera kolejną szansę na zwycięstwo dla Nino Schurtera. Szwajcar musi jednak uważać na kilku zawodników, takich jak Luca Baridot, Maxime Marotte, Filippo Colombo oraz Alan Hatherly. Polscy kibice będą mieli okazję obserwować jazdę wspomnianego wcześniej Bartłomieja Wawaka.

Zmagania XCC, finały DH oraz główne wyścigi XCO elity mężczyzn i kobiet można śledzić poprzez relację live w Redbull TV.

Godziny transmisji poszczególnych zmagań:
XCC elita kobiet i mężczyzn – piątek, 23:20
DH kobiet (finały) – sobota, 18:25
DH mężczyzn (finały) – sobota, 19:45
XCO elita kobiet – niedziela, 18:00
XCO elita mężczyzn – niedziela, 20:30

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here