MH Automatyka Pomerania MTB Maraton Trąbki Wielkie 11.07.2022 – relacja

0

W samym środku wakacji ponad 300 zawodników spotkało się na Kaszubach w malowniczej gminie Trąbki Wielkie na kolejnej już edycji MH Automatyka Pomerania MTB Maraton.

Trasa, pomimo że należała raczej do szybkich i płaskich, potrafiła splatać figle dzięki co chwilę zmieniającej się pogodzie. Zawodnicy podczas tej szybkiej gonitwy natrafili zarówno na słońce jak i burze z ulewą. Na szczęście wszyscy dojechali do mety cali i zdrowi.

Na dystansie MEGA – ponad 55km – pierwsi zawodnicy mijali metę z prędkością średnią z całego wyścigu ponad 25km/h. Zwycięstwo na tym koronnym dystansie odniósł Michał Bogdziewicz a tuż zanim wjechali na metę kolejno Krzysztof Krzywy oraz Piotr Rzeszutek. Wśród kobiet świetny wyścig odegrała Anna Kołatka zwyciężając z dużą przewagą nad walczącymi niemal do kreski mety o drugie miejsce: Moniką Kulling i Iwoną Joskowską.

Dystans SPEED to także zawrotne prędkości powyżej 25km/h. Na tej krótkiej liczącej około 33 kilometry zwyciężył, samotnie przekraczając metę, Dawid Przybylski. W przeciwieństwie do niego doszło do finishu o drugie miejsce pomiędzy Arkiem Petką oraz Mateuszem Kudykiem. U kobiet z wielką przewagą wyścig na dystansie SPEED na pierwszym miejscu kończy Katarzyna Grochowska. Z kolei o drugie miejsce znowu trwa walka do samej kreski pomiędzy Wiktorią Klawitter a Kingą Skrzypczak.

Baza zawodów mieściła się przy nowoczesnym ośrodku imprez okolicznościowych OSADA49 w Cząstkowie. Już teraz zapraszamy na kolejne, już ostatnie dwie edycje ścigania się na Pomorzu: Pelplin (8 sierpnia) oraz finał cyklu i jednocześnie edycja Pucharu Polski w Gdańsku (28 sierpnia).

TOP3 MEGA:
1. Michał Bogdziewicz (Bogdziewicz Team Cumulus)
2. Krzysztof Krzywy (Cycling Planet)
3. Piotr Rzeszutek (KK Lew Lębork)

1. Anna Kołatka (KKK Dziki Team Kwidzyn)
2. Monika Kulling
3. Iwona Joskowska (Majbike Team)

TOP3 SPEED:
1. Dawid Przybylski (KKK Dziki Team)
2. Arek Petka (KK Lew Lębork)
3. Mateusz Kudyk

  1. Katarzyna Grochowska (Team MX Skórcz)
  2. Wiktoria Klawitter (KK Lew Lębork)
  3. Kinga Skrzypczak (Klif MTB Team Chłapowo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here