Monique Halter i Gustav Pedersen Mistrzami Europy XCO juniorów | Natalia Grzegorzewska na trzecim miejscu!!!

0
fot. https://www.facebook.com/natalia.grzegorzewska.12

Dziś w portugalskiej Anadii kolarze musieli mierzyć się nie tylko z trasą, ale także z upałem. Warunki znacznie się zmieniły i wysokie temperatury na pewno wpływały na samopoczucie kolarzy, zwłaszcza że trasa w większości przebiega przez otwarty teren.

Juniorzy mieli do pokonania siedem rund. Dosyć szybko z całego peletonu wyklarowała się grupka czterech zawodników, którzy rozegrali między sobą walkę o medale. Łatwego zadania nie mieli kolarze podążający do mety na dalszych pozycjach z powodu zamieszania, korków oraz niebezpiecznych kraks. Po nieco ponad godzinie rywalizacji jako pierwszy metę przeciął Duńczyk, Gustav Pedersen. Drugi był Rens Manen, a trzeci Paul Schehl. Problemy techniczne nie ominęły Mateusza Szyszko (Warszawski Klub Kolarski), który w wyniku upadku rozerwał klamrę od buta i czekał go długi postój w boksie – ostateczny rezultat na mecie to 30 pozycja. Maksymilian Wiśniowski (RK Exclusive Doors MTB Team) pojechał solidny wyścig meldując się na 42 miejscu.

Duże nadzieje pokładane były w polskich reprezentantkach, które rywalizowały w stawce juniorek. Tutaj również po starcie uformowała się grupa kilku zawodniczek, które szybko odjechały od reszty stawki. Były w niej dwie Szwajcarki, Włoszka i Polka, Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław). Najsilniejsze okazały się Monique Halter oraz Lea Huber, które od połowy wyścigu kontrolowały sytuację i nie dały sobie odebrać kolejnych dwóch medali dla Szwajcarii. Natalia Grzegorzewska dzielnie walczyła z Włoszką i obroniła trzecie miejsce zostając II Vice-Mistrzynią Europy! To historyczny sukces dla Polski. Druga z polskich zawodniczek, Kinga Żur (Świętokrzyskie Cycling Academy), niestety zmagała się z problemami i ukończyła zmagania na 32 miejscu.

Klasyfikacja medalowa po trzech dniach zmagań: 
1. Szwajcaria (3 złote, 3 srebrne, 2 brązowe)
2. Włochy (1 złoty, 2 srebrne)
3. Holandia (1 złoty, 1 srebrny)
4. Czechy (1 złoty, 1 brązowy)
5. Wielka Brytania (1 złoty), Słowenia (1 złoty), Dania (1 złoty)
6. Hiszpania (1 srebrny), Portugalia (1 srebrny), Słowacja (1 srebrny)
7. Szwecja (2 brązowe), Niemcy (2 brązowe)
8. Rumunia (1 brązowy), Polska (1 brązowy)

Już jutro rywalizacja orliczek oraz orlików. Wyniki live znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here