Nimfy, rusałki i amory: Brodnica Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Jeśli gdzieś w Polsce można spotkać zjawiskowe mityczne postacie, to z pewnością wyłącznie pośród przepięknych brodnickich jezior czy rozlewisk. A za sprawą zawodów Cisowianka Mazovia MTB Marathon, między rusałkami i nimfami pojawią się amory – setki amortyzatorów, w które wyposażone będą rowery zawodniczek i zawodników.

0

Nie było możliwości, aby świętująca swoje osiemnaste urodziny Mazovia w swoim jubileuszowym sezonie nie odwiedziła Brodnicy. To przecież jasne, że takie uroczystości chcemy spędzić z najbliższymi, a przez ostatnie lata Mazovia i Brodnica zbliżyły się bardzo. To przecież w tym przepięknym mieście kolarski mistrz Polski Cezary Zamana z powodzeniem organizuje swoje wakacyjne maratony. Na rowerowe trasy, wijące się po terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego ściągają zawodniczki i zawodnicy niemal z całej Polski. Przyjadą i teraz, a dokładniej w niedzielę, 31 lipca.

I co roku wszyscy oni opuszczają Brodnicę nie tylko zadowoleni z wykręconego przez siebie wyniku. Wyjeżdżają stad zaczarowani, jak gdyby w tych rozległych borach, jak gdyby pośród tych migocących jezior kryły się rusałki na spółkę z nimfami, rzucając swoje uroki na przemykający peleton. Wszak tak piękne miejsce musi mieć w sobie coś z magii, nieprawdaż?

O ile czarowanie, rzucanie uroków czy szeptanie jest domeną nieziemskich postaci, tak już zawodniczki i zawodnicy zostaną sprowadzeni na ziemię. Brodnickie trasy zawsze należą do czołówki jeśli chodzi o stopień trudności. Zwłaszcza dystans Pro wymagać będzie pełnej koncentracji oraz żelaznej kondycji. Piękno tamtejszego krajobrazu może być dla wielu mylące, gdyż pod łagodnie szumiącymi drzewami lub obok szafirowych jezior kryją się bezlitosne dla mięśni podjazdy, wybijające z rytmu zakręty czy domagające się maksymalnej koncentracji wąskie single tracki.

Nieco więcej luzu będzie na dystansie Fit, a dystans Hobby został wytyczony tak, aby startująca na nim młodzież oraz dzieci mogła bezpiecznie rywalizować. Nie sposób, aby w krainie jezior nie odbyły się Zawody z Rybką MiniMini, czyli darmowy wyścig dla dzieci do szóstego roku życia. Jedynym warunkiem startu dla najmłodszych sportowców jest sprawny rower oraz kask.

Współorganizatorami zawodów są Urząd Miejski w Brodnicy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brodnicy. Baza zawodów, start i meta będą zorganizowane przy Jeziorze Niskie Brodno. W dniu maratonu otwarte zostaną tam dwa nowe pomosty oraz przystań.

„Organizacja maratonu to poważne wyzwanie. Dlatego do współpracy zapraszam tylko te samorządy, na których mogę bezgranicznie polegać i którym ufam. Lokalne władze Brodnicy są znakomitym przykładem takich fachowców, którzy rozumieją rolę sportu i dbają o rozwój inicjatyw opartych na aktywnościach fizycznych. Współpraca z nimi to czysta przyjemność” – deklaruje Cezary Zamana.

Zapisy na Brodnica Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Wystarczy skorzystać z internetowego systemu zapisów: https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/232 Zapisać się będzie też można w dniu zawodów, odwiedzając Biuro Zawodów.

PROGRAM ZAWODÓW

BRODNICA CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Niedziela, 31 lipca
9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

Starty:
10:30- start dystansu Hobby
11:30- start dystansu Fit i Pro
11.45 – zawody na rowerkach biegowych z Rybką Mini Mini

Dekoracje:
12:00- dekoracja dystansu Hobby
13:30- dekoracja dystansu Fit
14:30- dekoracja dystansu Pro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here