Podsumowanie pierwszego dnia Mistrzostw Polski MTB Boguszów-Gorce 2022 | sztafety, short track

0

Rozpoczynające się po raz drugi z rzędu w Boguszowie-Gorcach Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim otworzyły jedne z najbardziej emocjonujących zmagań, czyli rywalizacja sztafety drużynowej, młodzieżowych sztafet mieszanych oraz short tracka elity kobiet i mężczyzn. Piątek przywitał kolarzy dobrą pogodą, ale także trudnymi warunkami na rundzie, która jest bardzo techniczna i wymagająca fizycznie.

Sztafeta drużynowa – XCR

Wyścig od początku układał się po myśli drużyny KS Luboń Skomielna Biała. Niemniej jednak obrońcy zeszłorocznego tytułu nie mieli w składzie wystarczająco mocnej zawodniczki aby dowieźć złoty medal do mety. W walce o tytuł pozostało więc kilka drużyn, a ostateczna rywalizacja o biało-czerwone koszulki rozstrzygnęła się na końcowej rundzie. Niezwykłą pracę na ostatniej zmianie wykonał Piotr Kryński, reprezentant Warszawskiego Klubu Kolarskiego, który wyprzedził o kilkadziesiąt metrów Maksymiliana Wiśniowskiego z RK Exclusive Doors MTB Team oraz Zuzannę Krzystałę z Pho3nix Cycling Team.

1 miejsce – Warszawski Klub Kolarski (Mateusz Szyszko, Antonina Białek, Paweł Garczyk, Piotr Kryński)
2 miejsce – RK Exclusive Doors MTB Team (Krzysztof Klimek, Piotr Śliwiński, Milena Drelak, Maksymilian Wiśniowski)
3 miejsce – Pho3nix Cycling Team (Brajan Świder, Piotr Hankus, Bogdan Czarnota, Zuzanna Krzystała)

Młodzieżowe sztafety mieszane

Po południu przyszedł czas na walkę o tytuły w sztafetach mieszanych. Bez zaskoczeń, zgodnie z przewidywaniami, zwyciężyli obstawiani przed wyścigiem faworyci.

W kategorii juniorów młodszych/juniorek młodszych najlepsi okazali się zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego, Alicja Matuła oraz Maciej Jarosławski. Na drugiej pozycji RK Exclusive Doors MTB Team – Zofia Bluszcz oraz Tadeusz Bluszcz. Trzecie miejsce dla ekipy KS Klif Chłapowo, czyli Mai Józkowicz i Kacpra Kohnke. W młodzikach złoto dla Pho3nix Cycling Team – Marii Ambrożkiewicz i Krzysztofa Gduli. Srebro i brąz odpowiednio dla UKS Zawojak (Izabela Marek, Maksymilian Matyasik) oraz Warszawskiego Klubu Kolarskiego (Liwia Michalczyk, Maciej Żeszczyński).

Short track – XCC

Wieczorny wyścig short tracka to mnóstwo emocji i niespodziewanych rezultatów. Techniczna, krótka runda dawała szansę dynamicznym zawodnikom.

W elicie kobiet po około 20 minutach ścigania jako pierwsza linię mety przekroczyła Matylda Szczecińska (Kross Orlen Cycling Team), która wyprzedziła Paulę Gorycką (Struby-Bixs Team) oraz Gabrielę Wojtyłę (Superior Zator). W gronie mężczyzn triumfował Krzysztof Łukasik (JBG2 Cryospace), który pokonał Bartłomieja Wawaka (Kross Orlen Cycling Team) oraz Michała Topora (NS Bikes Trezado).

Jutro kolejny dzień zmagań, tym razem przeznaczony dla Amatorów, Mastersów, żaków, żaczek, młodzików i młodziczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here