Podsumowanie trzeciego dnia Mistrzostw Polski MTB Boguszów-Gorce 2022 | wyścigi główne XCO

0
Trzeci dzień zmagań w Boguszowie-Gorcach otworzyły kategorie juniorskie. W gronie juniorek młodszych ponownie najlepsza była Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski), która pokonała zawodniczki drużyny Kamyk Radzymin MTB Team, Natalię Dobrzyńską i Kamilę Klaus. W juniorach młodszych triumfował Maciej Jarosławski (Warszawski Klub Kolarski), przed Jakubem Półchłopkiem (KS Luboń Skomielna Biała) i Kacprem Doppke (KS Klif Chłapowo).

W wyścigu juniorów już na pierwszej rundzie na prowadzenie wyszedł Brajan Świder (Pho3nix Cycling Team), który nie pozostawił tego dnia rywalom złudzeń i pewnie zdobył tytuł Mistrza Polski. Ugruntowane, drugie miejsce uzyskał Mateusz Szyszko (Warszawski Klub Kolarski), finiszując dwie minuty przed Maksymilianem Wiśniowskim (RK Exclusive Doors MTB Team).

Połączony wyścig kobiet wygrała Paula Gorycka (Strüby-Bixs Team), szybsza od Klaudii Czabok (Warszawski Klub Kolarski) oraz Gabrieli Wojtyły (Superior Zator). W klasyfikacji orliczek nie było mocnych na Matyldę Szczecińską (Kross Orlen Cycling Team), która ze względu na defekt nie mogła cieszyć się zwycięstwem w elicie. Na podium w U23 stanęły także Milena Drelak (RK Exclusive Doors MTB Team) oraz Julia Zięba (Świętokrzyskie Cycling Academy). Zgodnie z przewidywaniami, najszybszą juniorką została Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), która pokonała Kingę Żur (Świętokrzyskie Cycling Academy) i Katarzynę Praszczałek (RK Exclusive Doors MTB Team).

Ostatnie zmagania elity mężczyzn oraz orlików rozdzielone były dwuminutową przerwą. Szybko na czoło wyścigu wyszedł Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team), który z okrążenia na okrążenie budował coraz większą przewagę nad rywalami – Krzysztofem Łukasikiem (JBG2 Cryospace) i Filipem Heltą (Kross Orlen Cycling Team). W pojedynku orlików przez długi czas prowadził Łukasz Helizanowicz (KS Luboń Skomielna Biała), który przez większość dystansu atakował próbując odjechać od Piotra Kryńskiego. Reprezentant Warszawskiego Klubu Kolarskiego zachował jednak najwięcej energii na ostatnie okrążenie i na kluczowym podjeździe uzyskał znaczną przewagę, której nie oddał już do samego końca. Podium dopełnił lokalny zawodnik gospodarzy, Filip Brzóska (Klub Kolarstwa Wałbrzych). Warto dodać, że Filip to zeszłoroczny Mistrz Polski juniorów.

Do zobaczenia na przyszłorocznych Mistrzostwach Polski!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here