Puchar Świata XCC/XCO/DHI #5 Lenzerheide | zapowiedź

0
fot. Redbull

Po niespełna miesięcznej przerwie w kalendarzu Pucharu Świata w kolarstwie górskim kolarze powrócą na linię startu aby rywalizować w piątej edycji tegorocznego cyklu, zlokalizowanej w Lenzerheide.

To tutaj znajduje się jedna z najciekawszych tras Pucharu Świata XCO – dynamiczna, pełna naturalnych przeszkód pętla daje mnóstwo zabawy na zjazdach, ale z drugiej strony sporo cierpienia na podjazdach. Nie brakuje na niej niczego – dropów, korzeni, kamieni i zakrętów. Trzeba mieć duże umiejętności techniczne żeby pokonywać ją płynnie, a jeśli ktoś odnajduje się na tego typu trasach, oglądanie go na zjazdach to sama przyjemność.

Short track i kwalifikacje DH – piątek (08.07.)

W piątek późnym popołudniem wystartuje wyścig XCC. W klasyfikacji generalnej prowadzą Nino Schurter oraz Rebecca Mcconnell. Na starcie zobaczymy zapewne Paulę Gorycką (STRÜBY BiXS Team) oraz Bartłomieja Wawaka (Kross Orlen Cycling Team). Tego dnia odbędą się także kwalifikacje do finałów DH, w których wezmą udział zawodnicy drużyny Gravity Revolt, czyli Kacper Gawlak (junior) oraz Wojciech Ranosz (elita mężczyzn).

Zmagania główne kategorii U23 i elity – niedziela (10.07.) 

O poranku wystartują orliczki i tutaj kibicować możemy Matyldzie Szczecińskiej (Kross Orlen Cycling Team). Potem przyjdzie czas na zawziętą walkę elity kobiet – polscy kibice mogą wypatrywać Pauli Goryckiej (STRÜBY BiXS Team), Gabrieli Wojtyły (Superior Zator) oraz Aleksandry Podgórskiej (Kross Orlen Cycling Team). Wśród mężczyzn na liście startowej widnieje kilka polskich nazwisk: Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team), Krzysztof Łukasik (JBG2 Cryospace), Filip Helta (Kross Orlen Cycling Team) oraz Karol Ostaszewski (JBG2 Cryospace). Na pewno na swoim podwórku z jak najlepszej strony będą chcieli pokazać się Szwajcarzy, ale wyniki po miesięcznej przerwie mogą być nieoczywiste.

Zmagania XCC, finały DH oraz główne wyścigi XCO elity mężczyzn i kobiet można śledzić poprzez relację live w Redbull TV.

Godziny transmisji poszczególnych zmagań: 
XCC elita kobiet i mężczyzn – piątek, 17:35
DH kobiet (finały) – sobota, 12:25
DH mężczyzn (finały) – sobota, 13:45
XCO elita kobiet – niedziela, 10:45
XCO elita mężczyzn – niedziela, 13:00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here